Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Wykroje i DIY
Pracownia
Części
Promocje

Maszyna do szycia do ok. 500 i 1000 zł - ranking | GRUDZIEŃ 2021

Planujesz zakup maszyny do szycia w budżecie do ok. 500 lub ok. 1000 zł? Jesteś w najlepszym miejscu, żeby sprawdzić i dowiedzieć się, które maszyny są aktualnie na topie.
Ranking maszyn do szycia jest przez nas cyklicznie aktualizowany, dlatego znajdziesz w nim zawsze aktualne informacje. Wśród maszyn do szycia nowości nie są sprawą tak częstą, jak choćby w świecie telefonów komórkowych, tym bardziej nic nam nie umknie i warte uwagi modele maszyn trafiają pod naszą lupę. Możesz zawsze liczyć na solidną dawkę najlepszych naszym zdaniem propozycji dostępnych w sklepach. Z pełnymi opisami i wyszczególnieniem mocnych stron każdej z maszyn.

RANKING MASZYN DO SZYCIA DO OK. 500 I 1000 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: GRUDZIEŃ 2021.

Ranking maszyn do szycia do 1000 zł - Elna 22oEx

Ranking maszyn do szycia za ok. 500-700 zł

W kategorii do ok. 700 zł można znaleźć bardzo dobre mechaniczne maszyny do szycia. Na czele rankingu znalazła się maszyna do szycia, która od lat jest jedną z najpopularniejszych maszyn mechanicznych. Pozostałe miejsca, to maszyny, które również z powodzeniem można wziąć pod uwagę podczas wyboru dobrej maszyny do szycia w tym budżecie. Różnice pomiędzy nimi nie są duże, ale są :)
Pełne opisy maszyn oraz zdjęcia znajdziecie klikając na zdjęcia lub oznaczone linki.

JUNO E1015

Zasłużone miejsce 1 w naszym zestawieniu zajmuje maszyna do szycia JUNO E1015. Jest to najczęściej obecnie wybierana maszyna do szycia. Juno by Janome E1015 radzi sobie doskonale zarówno w domu, jak i na warsztatach krawieckich. Jest bardzo mocna i niesamowicie odporna na błędy początkujących.
Ma 15 programów ściegowych, w tym program do dziurek oraz ścieg owerlokowy. Nawlekanie oraz obsługa maszyny są bardzo proste i wygodne. W Juno E1015 zastosowano LEDowe oświetlenie pola pracy oraz zatrzaskowy system mocowania stopek. Jest również wolne ramię oraz możliwość szycia podwójną igłą.
Juno E1015 należy do jednych z najmocniejszych maszyn mechanicznych. Ma do tego solidną konstrukcję i metalowe podzespoły, a stosunek jakości do ceny jest wprost genialny.
To świetna maszyna do szycia do domu i absolutny numer 1 w kategorii podstawowych maszyn do szycia.

MOCNE STRONY JUNO E1015

 • solidna, metalowa konstrukcja
 • bardzo mocna i szybka
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • łatwa w obsłudze i odporna na błędy

WIĘCEJ O JUNO E1015

Pozostałych miejsca, to również maszyny do szycia, na które można, a nawet należy zwrócić uwagę podczas wyboru. W tym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę maszyn dedykowanych dla dzieci. Wszystkie maszyny do szycia są przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych osób.

GRITZNER DORINA 323

Maszyna do szycia Dorina by Gritzner 323, jedna z dwóch maszyn z tej serii. Ma 23 programy ściegowe, w tym program do półautomatycznego obszywania dziurek. Producent zadbał też o regulację docisku stopki, co wciąz w tym segmencie należy uznać za duży plus. To maszyna szybka i łatwa w obsłudze, dzięki czemu jest godna polecenia do domowego użytku, również do nauki szycia.
W serii Dorina by Gritzner znajdziemy również model 333. Na ten model jest nieco droższy, ale proponujemy spojrzeć na niego tym, którzy chcą w swojej maszynie dysponować większą liczbą ściegów. Gritzner 333 ma ich 34.
Oba modele są proste w obsłudze i warte uwagi w budżecie 500-700 zł.

MOCNE STRONY GRITZNER DORINA 323

 • metalowe podzespoły
 • szybka i mocna
 • regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulacja docisku stopki
 • energooszczędne LEDowe oświetlenie
 • 23 programy ściegowe

WIĘCEJ O DORINA 323

MINERVA NEXT 363D

Maszyna do szycia Minerva Next 363D, to najbardziej zaawansowany model z rodziny NEXT. Ma aż 36 programów ściegowych z programem do obszywania dziurek. Ma też regulację docisku stopki, co w maszynach do szycia do ok. 700 zł nie należy do standardu. To szybka maszyna, która z powodzeniem sprawdzi się w domu, również do nauki szycia przez dzieci.
Warto też zwrócić uwagę na model Minerva 232D. Jest nieco tańszy, ale to maszyna, która ma już regulację długości ściegu, obcinacz nici oraz sporo programów ściegowych.
Obie maszyny są łatwe w obsłudze i warte uwagi.

MOCNE STRONY MINERVA NEXT 363D

 • metalowa konstrukcja
 • szybka i mocna
 • regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulacja docisku stopki
 • energooszczędne LEDowe oświetlenie
 • 36 programów ściegowych

WIĘCEJ O MINERVA 363D

HUSQVARNA E10

Maszyna do szycia Husqvarna Viking E10, to jeden z dwóch modeli z serii oznaczonej literą "E". Jest to mocna i wytrzymała maszyna, na której praca przebiega sprawnie, stabilnie i całkiem przyjemnie. :) Maszyna posiada 21 ściegów, w tym ściegi kryte, elastyczne, ścieg owerlokowy oraz specjalny program do półautomatycznego obszywania dziurki.
Posiada możliwość regulacji docisku stopki, a także obcinacz do nitek i wbudowany nawlekacz igły.
Husvarna E10 jest jednym z bardziej popularnych modeli, który cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników. To świetna maszyna do szycia w domu, sprawdzi się bez kłopotu z większością typowych zadań.
Jest to popularny wybór nie tylko pośród początkujących, lecz również wśród bardziej zaawansowanych osób.

MOCNE STRONY HUSQVARNY E10

 • trwałość, 5 lat gwarancji
 • regulacja docisku stopki
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • obcinacz nici, nawlekacz

WIĘCEJ O HUSQVARNIE E10

JUNO J15

Maszyna do szycia Juno by Janome J15, jak cała seria JUNO, to maszyna dla ceniących prostotę i łatwość obsługi. Najbardziej z wymienionych maszyn nadaje się do użytku przez dzieci, ponieważ zawiera w zestawie specjalną osłonę igły, która zapobiega włożeniu palca pod igłę.
Funkcjonalnie dorównuje liderce rankingu, Juno E1015 i na dobrą sprawę ciężko znaleźć między nimi jakieś wyraźne różnice poza kolorystyką obudowy i drobnymi niuansami.
Wybór Juno, to gwarancja niezawodności i świetnego stosunku ceny do jakości maszyny.

MOCNE STRONY JUNO J15

 • metalowe podzespoły
 • szybka i bardzo mocna
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • dodatkowe zabezpieczenie igły

WIĘCEJ O JUNO J15


Ranking maszyn do szycia za ok. 1000 zł

O ile poprzednia kategoria maszyn do szycia w przedziale cenowym 500-700 zł nie była trudna do przedstawienia, o tyle maszyny do szycia za ok. 1000 zł to już zdecydowanie trudniejsza kwestia :)
W tym rankingu przedstawiamy tylko maszyny mechaniczne, chociaż trzeba pamiętać, że w tym budżecie, przy dobrej promocji można już znaleźć bardzo dobre maszyny komputerowe. Przykładem niech będzie Juno E1030.
Mamy też świadomość, że każdy może zrobić swój ranking i nie zgadzać się z przedstawionymi propozycjami :) Dlatego poza osobistym uwielbieniem dla konkretnych modeli, kierowaliśmy się również popularnością w naszym sklepie.
Oto modele mechanicznych maszyn do szycia do ok. 1000 zł.

JANOME JUBILEE 60507

Podobnie, jak w przypadku kategorii do ok. 500 zł, tak i tutaj miejsce numer 1 i miano największego bestsellera nie było trudno wybrać. Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 miała pojawić się tylko na chwilę, z okazji święta firmy Janome, ale pokochaliście ją tak bardzo, że wciąż jest z nami i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Pełna regulacja ściegów, regulacja docisku stopki i tona gratisów już w zestawie z maszyną w towarzystwie bardzo stabilnego, metalowego korpusu i dużej mocy maszyny, dają piorunujący efekt. Maszyna jest szybka, a igła wbija się w materiał zdecydowanie. To model, który nie boi się żadnego zadania i świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i jako wsparcie w niedużych zakładach krawieckich. Do tego maszyna jest niezwykle prosta w obsłudze.
Konkurencja duża, ale z czystym sumieniem dajemy tytuł absolutnego bestsellera w tej kategorii maszynie Janome Jubilee 60507.

MOCNE STRONY JUBILEE 60507

 • stabilna, metalowa konstrukcja
 • szybka i bardzo mocna
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulacja docisku stopki
 • 5 lat gwarancji i duży zestaw dołączonych gratisów

WIĘCEJ O JUBILEE 60507

Poniżej pozostałe maszyny do szycia do ok. 1000 zł. Każda z wymienionych zasługuje choć na odrobinę uwagi :) Krótkie opisy oraz najważniejsze funkcje znajdziecie obok zdjęć, a po pełne informacje oraz więcej zdjęć zapraszamy na stronę sklepu. Tam też sprawdzicie, co aktualnie dodajemy do maszyn :) (wystarczy kliknąć w zdjęcie maszyny lub oznaczony link).

JANOME EASY JEANS HD523

Maszyna do szycia Janome Easy Jeans HD523 to nowa odsłona serii "Easy Jeans Heavy Duty" - maszyna o wzmocnionej konstrukcji, ciężka, stabilna o bardzo dużej sile przebicia. To model zaprojektowany z myślą o intensywnej, ciężkiej pracy, który doskonale sprawdzi się w każdym domu, a także jak uzupełnienie pracowni i zakładów krawieckich. Taka maszyna do szycia to kapitalny wybór dla każdego, kto zmienia maszynę starego typu, jak Łucznik czy Singer, na nowoczesny model. Janome Easy Jeans HD523 doskonale radzi sobie z szyciem rozmaitych materiałów, począwszy od lekkich tkanin, aż po jeans czy wielowarstwowe zgrubienia.

MOCNE STRONY JANOME HD523

 • wzmocniona konstrukcja, metalowe ramię
 • regulowany docisk stopki
 • regulacja długości i szerokości ściegu
 • seria HD - do zadań specjalnych
 • 6 lat gwarancji

WIĘCEJ O JANOME HD523

Pfaff Smarter 140S

Maszyna do szycia Pfaff Smarter 140S to długo wyczekiwana nowość, przygotowana przez markę z ogromnymi tradycjami. Maszyna już przy pierwszym poznaniu zachwyca wysoką jakością wykonania, a równo kładzione ściegi zapewniają satysfakcję i bezproblemowe, przyjemne szycie. To model, na którym warto zawiesić oko nie tylko jeśli poszukujemy pierwszej maszyny do szycia. Funkcjonalność maszyny jest idealnie skomponowana, znajdziemy w niej wszystko to, co niezbędne i czego powinniśmy wymagać od maszyny w tym budżecie. Uwagę zwraca solidna pokrywa dołączona w zestawie do maszyny, dzięki której można ją bezpiecznie przechowywać i przewozić ze sobą. Solidne wykonanie z jakiego słyną sprzęty spod znaku Pfaff przekłada się na idealne spasowanie wszystkich elementów. Przetestowaliśmy ją na szerokim zakresie materiałów, od lekkich rozciągliwych dzianin po grubsze tkaniny - jest bardzo dobrze.
Na koniec wspomimy krótko: maszyna posiada też bliźniaczą wersję o symbolu Smarter 160S, która posiada nieco więcej ściegów i wygodniejszy tryb obszywania dziurek. .

MOCNE STRONY PFAFF SMARTER 140S

 • bardzo dobra jakość wykonania
 • regulacja długości i szerokości ściegu
 • regulacja docisku stopki
 • 21 programów ściegowych
 • solidna pokrywa do przechowywania

WIĘCEJ O SMARTER 140S

SINGER 4423

Maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty to pośredni model Singera z serii HD. Bardzo charakterystyczna maszyna, która jest wyposażona we wszystko, co dobra maszyna do szycia mieć powinna.
Podobnie, jak u pozostałych maszyn, możemy w Singerze 4423 regulować długość i szerokość ściegów. Mamy regulację docisku stopki, a także szereg innych, mniejszych udogodnień, dzięki którym pracuje się przyjemnie – nawlekacz igły, obcinacz nitek.
Maszyna Singer 4423 HD jest szybsza niż większość maszyn. Maksymalna prędkość to ok 1100 wkłuć na minutę. Ma 23 programy ściegowe (jeśli taka ilość ściegów jest zbyt mała, spójrz na model Singer 4432) i LEDowe oświetlenie.

MOCNE STRONY SINGER 4423

 • wzmocniona konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • regulacja długości ściegu i szerokości ściegu
 • LEDowe oświetlenie
 • 1100 wkłuć na minutę

WIĘCEJ O SINGER HD 4423

ELNA 220eX

Maszyna do szycia Elna 220eX to jeden z 2 wariantów tego modelu. To maszyna do szycia o wzmocnionej konstrukcji i dużej mocy. Ma osobne pokrętła odpowiedzialne za regulację długości i szerokości ściegów, a także regulację docisku stopki.
Wyposażona jest w 15 programów ściegowych, wśród których znajdziemy niezbędne ściegi użytkowe – prosty, zyg-zak, owerlokowy, program do dziurek (Model 220eX ma półautomatyczny program, a Elna 240eX automatyczny), a także kilka ściegów ozdobnych.
Dodatki jak nawlekacz oraz obcinacz nici ułatwiają i przyspieszają pracę z maszyną.
Elna 220eX to szybka, prosta w obsłudze i bezawaryjna maszyna do szycia, na którą mamy aż 5 lat gwarancji.

MOCNE STRONY ELNA 220EX

 • wzmocniona, metalowa konstrukcja
 • mocna i bezawaryjna
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulowany docisk stopki
 • 5 lat gwarancji

WIĘCEJ O ELNA 220EX

Maszyny do szycia za ok. 500 i 1000 zł - podsumowanie

Wybór nowej maszyny do szycia to bardzo ważne zadanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę i przeanalizować kilka istotnych czynników. Większość z nich będzie dotyczyć samej maszyny, jej funkcji i możliwości, ale należy też wziąć pod uwagę długość gwarancji, obsługę serwisową, dostępność akcesoriów i części zamiennych, a także możliwość uzyskania fachowej pomocy, również po zakupie maszyny.

Przeznaczenie na zakup maszyny do szycia 500-1000 zł pozwoli na zakup bardzo dobrego sprzętu. Polecane przez nas maszyny do szycia, to sprawdzone modele, cieszące się sporą popularnością. Sprawdzą się doskonale w domowych warunkach, a część z nich spokojnie poradzi sobie również w pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o maszynach do szycia lub porozmawiać i upewnić się, że bierzesz pod uwagę odpowiedni model maszyny - napisz lub zadzwoń do nas, chętnie pomożemy.