Planujesz zakup maszyny do szycia w budżecie i chcesz poznać najlepsze propozycje w wybranej półce cenowej? Poznaj nasze zestawienie i dowiedz się, które maszyny są aktualnie na topie.
Ranking maszyn do szycia jest przez nas cyklicznie aktualizowany, dlatego znajdziesz w nim zawsze aktualne informacje. Wśród maszyn do szycia nowości nie są sprawą tak częstą, jak choćby w świecie telefonów komórkowych, tym bardziej nic nam nie umknie i warte uwagi modele maszyn trafiają pod naszą lupę. Możesz zawsze liczyć na solidną dawkę najlepszych naszym zdaniem propozycji dostępnych w sklepach. Z pełnymi opisami i wyszczególnieniem mocnych stron każdej z maszyn.
Ostatnia aktualizacja: GRUDZIEŃ 2024.
Początek roku 2024 nie przyniósł większych zmian w świecie maszyn do szycia. Żaden z wiodących producentów póki co nie zaprezentował nowych modeli maszyn do szycia. Mimo wszystko w naszym rankingu pojawiły się pewne przetasowania. To za sprawą informacji o zakończeniu produkcji dwóch budżetowych modeli japońskiej firmy Brother. Chodzi o znane od lat Brother BQ17 oraz BQ25. Trzecie miejsce w naszym rankingu długi czas należało właśnie do BQ17. Na czele rankingu sytuacja jest niezmienna i od lat prym wiedzie maszyna do szycia, gwarantująca najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie jest to jednak maszyna najbardziej rozbudowana funkcjonalnie.
Czytaj dalej żeby odkryć, które maszyny do szycia w przystępnej cenie zasługują na Twoją uwagę i mogą być Twoim partnerem w domowym szyciu! Pełne opisy maszyn oraz zdjęcia znajdziecie klikając na zdjęcia lub oznaczone linki.
Od długiego czasu wskazywana przez nas jako najlepsza maszyna na początek przygody z szyciem. JUNO E1015. Jest to najczęściej obecnie wybierana maszyna do szycia. Juno by Janome E1015 radzi sobie doskonale zarówno w domu, jak i na warsztatach krawieckich. Jest bardzo mocna i odporna na błędy początkujących.
Ma 15 programów ściegowych, w tym program do dziurek. Nawlekanie oraz obsługa maszyny są bardzo proste i wygodne, lecz minusem jest brak nawlekacza, który w naszej opinii powinien być już standardem. Szybkie poznanie maszyny ułatwia dobra instrukcja w języku polskim, dołączona w formie książeczki. W Juno E1015 nie znajdziesz bardzo rozbudowanej funkcjonalności. To prosty model, w którym postawiono na wyłącznie niezbędne opcje. Znajdziemy w niej udogodnienia, które są obecnie standardem: wolne ramię, wbudowany szpulownik, możliwość szycia podwójną igłą.
Juno E1015 należy do jednych z najmocniejszych maszyn mechanicznych. Ma do tego solidną konstrukcję i metalowe podzespoły, a stosunek jakości do ceny jest wprost genialny. Jeśli szukasz najtańszej godnej zakupu maszyny - wybierz Juno E1015.
To świetna maszyna do szycia do domu i absolutny numer 1 w kategorii podstawowych maszyn do szycia.
PLUSY JUNO E1015
WIĘCEJ O JUNO E1015
Pozostałych miejsca, to również maszyny do szycia, na które można, a nawet należy zwrócić uwagę podczas wyboru. W tym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę maszyn dedykowanych dla dzieci. Wszystkie maszyny do szycia są przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych osób.
Maszyna do szycia Bernette Sew&Go 1, jedna z dwóch maszyn z tej serii. Ma 10 podstawowych programów ściegowych, w tym program do półautomatycznego obszywania dziurek. Dużą zaletą tej prostej maszyny jest możliwość regulacji siły docisku stopki, co wśród podstawowych, tanich maszyn jest dużym plusem. To maszyna solidnie wykonana i łatwa w obsłudze, dzięki czemu jest godna polecenia do domowego użytku, również do nauki szycia.
W serii Sew&Go znajdziemy również model Bernette Sew&Go 5 - ta wersja jest nieco droższa, ale warto zwrócić na nią uwagę, jeśli chcesz w swojej maszynie posiadać większy zbiór dostępnych ściegów. Bernette w wersji "5" ma ich 23.
Oba modele są proste w obsłudze i warte uwagi, choć wyższy model nieco wykracza poza założenia tego zestawienia.
PLUSY BERNETTE SEW&GO 1
WIĘCEJ O SEW&GO 1
Maszyna do szycia SINGER M1605 to propozycja dla szukających budżetowej maszyny, któa spełni podstawowe potrzeby i nie uszczupli mocno Twojego budżetu. Posiada tylko kilka podstawowych typów ściegów: prosty, zygzak, kryty i dekoracyjny półksiężycowy oraz tryb do obszywania dziurek na guziki. Maszyna nie posiada płynnej regulacji ściegów, zamiast tego na pokrętle można wybrać spośród trzech wariantów ściegu prostego i zygzakowego.
Maszyna posiada tylko jedno pokrętło, którym nastawia się różne warianty ściegów. Będzie to uproszczenie odpowiedne dla osób, które szukają maszyny do okazjonalnego szycia, a nigdy dotąd nie miały okazji szyć samodzielnie na maszynie.
Dobrej klasy transproter i dostateczna siła przebicia przekładają się na sprawne szycie tak lekkich, jak i nieco cięższych materiałów. W M1605 możesz też wykorzystać podwójną igłę do dekoracyjnego szycia lub wykończenia dołów.
PLUSY SINGER M1605
WIĘCEJ O SINGER M1605
Maszyny w budżecie około 500 złotych to świetny wybór dla osób rozpoczynających swoją przygodę z szyciem – oferują prostotę obsługi i podstawowe funkcje, które idealnie sprawdzają się na etapie nauki. Jeśli jednak czujesz, że szycie staje się Twoją pasją i potrzebujesz bardziej wszechstronnego sprzętu, to warto zwrócić uwagę na modele z wyższej półki cenowej. Maszyny za około 1000 złotych to inwestycja w lepszą jakość, trwałość i większe możliwości – idealne dla osób, które szukają najlepszej maszyny w rozsądnej cenie. P
Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom maszyn w cenie około 1000 zł.
Maszyna do szycia Janome Easy Jeans HD523 to numer jeden naszego zestawienia. Dzięki solidnej, metalowej konstrukcji i dużej sile przebicia radzi sobie doskonale zarówno z domowymi przeróbkami, jak i bardziej wymagającymi projektami - od delikatnej organzy po gruby jeans.
Wśród jej funkcji znajdziesz wszystko to, czego powinno się oczekiwać od dobrej maszyny dla hobbystów. Począwszy od płynnej regulacji parametrów: szerokości i gęstości ściegu, przez możliwość dopasowania siły docisku stopki, po drobne udogodnienia w postaci nawlekacza igły oraz obcinacza do nitek zamocowanego na maszynie. W Easy Jeans 523 możesz zdjąć część blatu, żeby uzyskać tak zwane "wolne ramię" i wygodnie wykończyć nogawkę, rękaw. Za prawidłowe zawiązywanie się górnej i dolnej nici odpowiada klasyczny chwytacz wahadłowy - bardzo odporny na błędy użytkownika.
Taka maszyna do szycia to kapitalny wybór dla każdego, kto zmienia maszynę starego typu, jak Łucznik czy Singer, na nowoczesny model. Janome Easy Jeans HD523 doskonale radzi sobie z szyciem rozmaitych materiałów, począwszy od lekkich tkanin, aż po jeans czy wielowarstwowe zgrubienia.
Wybierając Janome HD523 inwestujesz w jakość, która pozwoli Ci się cieszyć szyciem przez długie lata. Jeśli cenisz produkty dobrej jakości, stawiasz na niezawodność i chcesz, żeby urządzenie służyło Ci długo - 523HD jest w sam raz dla Ciebie.
PLUSY JANOME HD523
WIĘCEJ O JANOME HD523
Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 to maszyna, która pojawiła się przy okazji jubileuszu firmy Janome. Bardzo szybko zdobyła ogromną liczbę miłośników, dlatego pozostała w ofercie znacznie dłużej, niż pierwotnie planowano. Choć od jej wejścia na rynek mineło już sporo lat, nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Płynna regulacja parametrów ściegu, regulacja docisku stopki już w zestawie z maszyną w towarzystwie bardzo stabilnego, metalowego korpusu i dużej mocy maszyny, dają więcej niż zadowalający efekt. Maszyna jest szybka, a igła wbija się w materiał zdecydowanie. To model, który nie boi się trudnych zadań i świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczasz kursów i zajęć nauki szycia. Do tego maszyna jest naprawdę prosta w obsłudze, sprzyja temu m.in. zastosowanie chwytacza rotacyjnego.
PLUSY JUBILEE 60507
WIĘCEJ O JUBILEE 60507
Maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty to pośredni model Singera z serii HD. Bardzo charakterystyczna maszyna, która jest wyposażona we wszystko, co dobra maszyna do szycia mieć powinna.
Podobnie, jak u pozostałych maszyn, możemy w Singerze 4423 regulować długość i szerokość ściegów. Mamy regulację docisku stopki, a także szereg innych, mniejszych udogodnień, dzięki którym pracuje się przyjemnie – nawlekacz igły, obcinacz nitek.
Maszyna Singer 4423 HD jest szybsza niż większość maszyn. Maksymalna prędkość to ok 1100 wkłuć na minutę. Ma 23 programy ściegowe (jeśli taka ilość ściegów jest zbyt mała, spójrz na model Singer 4432) i LEDowe oświetlenie.
PLUSY SINGER 4423
WIĘCEJ O SINGER HD 4423
Maszyna do szycia Elna 220eX to jeden z 2 wariantów tego modelu. To maszyna do szycia o wzmocnionej konstrukcji i dużej mocy. Ma osobne pokrętła odpowiedzialne za regulację długości i szerokości ściegów, a także regulację docisku stopki.
Wyposażona jest w 15 programów ściegowych, wśród których znajdziemy niezbędne ściegi użytkowe – prosty, zyg-zak, owerlokowy, program do dziurek (Model 220eX ma półautomatyczny program, a Elna 240eX automatyczny), a także kilka ściegów ozdobnych.
Dodatki jak nawlekacz oraz obcinacz nici ułatwiają i przyspieszają pracę z maszyną.
Elna 220eX to szybka, prosta w obsłudze i bezawaryjna maszyna do szycia, na którą mamy aż 5 lat gwarancji.
PLUSY ELNA 220EX
WIĘCEJ O ELNA 220EX
Wybór nowej maszyny do szycia to bardzo ważne zadanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę i przeanalizować kilka istotnych czynników. Większość z nich będzie dotyczyć samej maszyny, jej funkcji i możliwości, ale należy też wziąć pod uwagę długość gwarancji, obsługę serwisową, dostępność akcesoriów i części zamiennych, a także możliwość uzyskania fachowej pomocy, również po zakupie maszyny.
Przeznaczenie na zakup maszyny do szycia 500-1000 zł pozwoli na zakup bardzo dobrego sprzętu. Polecane przez nas maszyny do szycia, to sprawdzone modele, cieszące się sporą popularnością. Sprawdzą się doskonale w domowych warunkach, a część z nich spokojnie poradzi sobie również w pracy chałupniczej.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o maszynach do szycia lub porozmawiać i upewnić się, że bierzesz pod uwagę odpowiedni model maszyny - napisz lub zadzwoń do nas, chętnie pomożemy.