Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny
Hafciarki
Maszyny przemysłowe
Akcesoria
Wykroje
Pracownia
Części zamienne
‼️ Okazje ‼️
Blog

Wybieramy maszynę do szycia na prezent dla dziecka

Zastanawiasz się, czy maszyna do szycia może być dobrym prezentem dla dziecka na komunię, urodziny lub pod choinkę? Z całą pewnością to o wiele oryginalniejszy podarunek, niż smarfton czy tablet, a w dodatku angażujący dziecko do prac manualnych, pobudzający jego kreatywność i wyobraźnię. Wielokrotnie zwracano się do nas z prośbą o poradę w wyborze dobrej maszyny do nauki szycia dla dziecka, co zainspirowało nas do napisania tego krótkiego poradnika, w którym przedstawimy polecane przez nas modele maszyn, z którymi Twoja pociecha może śmiało stawiać pierwsze kroki, a później rozwijać swoje nowe hobby.

Jaka powinna być dobra maszyna do szycia dla dziecka?

1. Bezpieczna
Maszyny do szycia dedykowane dla najmłodszych dzieci posiadają zwolnione tempo szycia, w porównaniu do standardowych maszyn. Dzięki temu nie dość, że jest bezpieczniej to jednocześnie łatwiej o zachowanie dokładności i równe szycie. W niektórych modelach możemy się spotkać również ze specjalną metalową lub plastikową osłoną, która ma za zadanie zminimalizować ryzyko wsunięcia palców pod poruszającą się igłę, co również podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

2. Prosta w obsłudze
Myśląc o dziecku, staramy się przede wszystkim wybrać prostą maszynę o podstawowych funkcjonalnościach, aby dodatkowo nie komplikować pierwszych kroków z maszyną. Aspektem, który można (lecz nie trzeba), wziąć pod uwagę jest typ chwytacza zastosowany w maszynie. Nowsze rozwiązanie w postaci chwytacza rotacyjnego pozwala na łatwiejszą zmianę dolnej szpuleczki.

3. Pozwalająca na rozwój
Dzieci uczą się równie szybko, jak rosną. Jesteśmy zdania, że lepiej zainwestować w maszynę do szycia z prawdziwego zdarzenia, niż maszynę-zabawkę, ręczną czy na baterie. Jeśli dziecko złapie przysłowiowego bakcyla, na dalszy rozwój zabawkowa maszyna już nie wystarczy i spotka Cię kolejny wydatek.

4. W miarę tania :)
W przygotowanym zestawieniu polecanych maszyn do szycia odpowiednich dla dzieci poruszamy się w budżecie 400-500 złotych. Są to maszyny marek, które posiadają swoich przedstawicieli i serwisy na terenie Polski oraz objęte są gwarancją producenta. Ostatnią rzeczą, na którą chcemy zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia zakupu maszyny do szycia dla dziecka, z zakupem maszyny na ogólne domowe potrzeby. Prezentowane przez nas maszyny sprawdzą się zarówno do nauki szycia, jak i do wykonania wszelkich domowych napraw i przeróbek, a korzystać z nich mogą wszyscy domownicy niezależnie od wieku.


Modele odpowiednie dla najmłodszych dzieci:

MINEVA ONE F

 • niska waga i mały rozmiar
 • spowolnione tempo szycia

BROTHER KD144S

 • niska waga i mały rozmiar
 • spowolnione tempo szycia, lecz wyższe niż w Minervie
 • zabezpieczenie przed ukłuciem
 • łatwa zmiana dolnej szpulki
 • dodatkowe nalepki do zmiany wyglądu

Modele odpowiednie dla starszych dzieci

JANOME JUNO J15

 • rozmiar standardowej maszyny
 • normalna prędkość szycia
 • zabezpieczenie przed ukłuciem
 • regulowana długość ściegów

ELNA SEW FUN

 • rozmiar standardowej maszyny
 • normalna prędkość szycia
 • regulowana długość ściegów
 • dostępna w 4 kolorach
 • możliwość domontowania zabezpieczenia przed ukłuciem

Potrzebujesz porady?

Jesteśmy przekonani, że tego typu prezent dla dziecka wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Przyczynia się on zarówno do poprawy zdolności manualnych, jak i wymaga kreatywnego myślenia. Bez wątpienia wykonane samodzielnie zabawki i dekoracje do domu mogą dać ogromną satysfakcję zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Jeśli po lekturze tego wpisu nasunęły Ci się jakieś pytania, śmiało skontaktuj się z nami.

Nasze propozycje

 Osłona igły- zabezpieczenie przed ukłuciem, fig. 1
687803101 JANOME
9.90 
 Maszyna do szycia Minerva One F, fig. 1
Brak w magazynie
.MINERVA ONE F
449.00 
 Maszyna do szycia dla dzieci Brother KD144s, fig. 1
Brak w magazynie
BROTHER KD144S
480.00 
 Maszyna do szycia JUNO J15, fig. 1
JUNO J15
699.00 
 Maszyna do szycia ELNA SEW ZEBRA, fig. 1
Brak w magazynie
.ELNA SEW ZEBRA
[Wycofany z oferty]