Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości
FILTRUJ

Maty do cięcia

Dodaj do schowka  Porównaj 
.FISKARS 1020694
184.99 

Maty podkładowe do cięcia tkanin

Mata samoregenerująca jest bardzo praktycznym elementem niemal każdej pracowni krawieckiej. Zadanie maty jest bardzo proste: zabezpieczyć powierzchnię Twojego blatu oraz stworzyć idealne warunki do cięcia nożami z ostrzem obrotowym. Powierzchnia maty bardzo dobrze znosi liczne nacięcia, a jej wewnętrzna warstwa chroni przed przecięciem na wylot. Duży wybór mat o różnych rozmiarach pozwala swobodnie dobrać matę odpowiednią zarówno do drobnych prac, wycinania detali, jak i do swobodnego krojenia materiału z belki i nie tylko. W ofercie naszego sklepu znajdziesz maty podkładowe do cięcia sprawdzonych producentów, które polecamy zarówno do użytku hobbystycznego, jak i profesjonalnego.

Mata do cięcia - jaki rozmiar wybrać?

Spory wybór rozmiarów umożliwia wybór maty podkładowej do cięcia materiałów dopasowanej do przestrzeni, jaką dysponujesz. W stałej ofercie naszego sklepu znajdziesz trzy kluczowe formaty: małą matę 45 x 30 cm, średniej wielkości 60 x 45 cm oraz dużą 90 x 60 cm. Zwróć uwagę również na ich grubość - w dużym skrócie, im grubsza mata tym solidniejsza i trwalsza. Na powierzchni każdej z mat wyznaczone są równoległe linie pomocnicze oraz najpopularniejsze kąty. Najlepsze maty do cięcia posiadają powierzchnię samoregenerującą po obu stronach, najczęściej w takim przypadku na jednej stronie znajdziesz podziałki w centymetrach, z kolei na drugiej w calach. Jeśli mata posiada tylko jedną stronę zadrukowaną, zwróć koniecznie uwagę w jakich jednostkach przygotowane zostały oznaczenia pomocnicze.

Swodobne cięcie po matach jest możliwe przy użyciu nożyków z ostrzem obrotowym lub tak zwanych skalpeli. Precyzyjne cięcie z ich użyciem jest łatwiejsze, niż w przypadku prowadzenia linii cięcia tradycyjnymi nożyczkami.