Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości
FILTRUJ

Szpulki do maszyn do szycia

Dodaj do schowka  Porównaj 
200122005 JANOME
19.99 
Dodaj do schowka  Porównaj 
SZPULKI ELNA PROMO
29.99 
13%
Dodaj do schowka  Porównaj 
200277512 JANOME
39.99  34.99 
Dodaj do schowka  Porównaj 
200277109 JANOME
14.99 
Dodaj do schowka  Porównaj 
.TEXI 91-174 480-05 FC/FMD
13.60 

Do czego potrzebne są szpulki w maszynie do szycia?

Najczęściej używane na domowe potrzeby są tak zwane maszyny wieloczynnościowe. Nazwa wynika z tego, że potrafią one wykonać wiele zadań począwszy od łączenia materiałów, przez obszywanie dziurek i przyszywanie guzików, aż po pikowanie, cerowanie, a nawet haftowanie z wolnej ręki. Każda maszyna wieloczynnościowa do poprawnego szycia potrzebuje nici górnej oraz spodniej. Jako górną nitkę wykorzystujemy gotowe, zakupione szpulki z nićmi. Tę samą nitkę nawijamy następnie na specjalne, małe szpulki do maszyny, które posłużą nam za nitkę spodnia.

Każda wieloczynnościowa maszyna do szycia potrzebuje do szycia nitki górnej i spodniej, a co za tym idzie na każdej z nich niezbędne do szycia są właściwe szpulki. Na szczęście do wielu lat sprawa mocno się uprościła, dziś znakomita większość producentów stosuje jeden standard, którym są szpulki płaskie, plastikowe. Dzięki temu można stosować szpulki różnych producentów bez obaw o ich właściwe dopasowanie.

Płaskie szpulki do domowych maszyn do szycia

Kiedy wiesz już czym są szpulki, możesz przejść do przeanalizowania swoich potrzeb. Skąd wiedzieć ile przyda Ci się szpulek? To proste. Jeśli często szyjesz z użyciem różnych kolorów warto mieć zapas szpulek, który pozwoli na posiadanie przygotowanej spodniej nitki odpowiadającej kolorem górnej nitce. Dzięki temu nie będzie konieczności odplątywania nici ze szpulek, co wiązałoby się ze zmarnowaniem nitki. Jeśli używasz przeważnie wyłącznie czarnej i białej nici – do swobodnej pracy wystarczy Ci zapas kilku szpulek. Jeśli jednak regularnie zmieniasz kolory nici, warto już na wstępie zastanowić się nad wyborem większego zestawu.

Zestawy szpulek do maszyny do szycia

W ofercie naszego sklepu internetowego możesz znaleźć praktyczny zestaw, który zawiera 25 szpulek. Co więcej, są one schowane do plastikowego pudełeczka, które posłuży Ci za organizer. Dzięki niemu nie pogubisz szpulek, a w czasie gdy są nieużywane nie będą się rozwijać i plątać.

Oprócz standardowych przejrzystych szpulek, które są najpopularniejszym wyborem ze względu na korzystną cenę, posiadamy także nieco bardziej wyszukane zestawy szpulek w kolorach różowym lub niebieskim. Jeśli zależy Ci na innych szpulkach, niż standardowe – nic nie stoi na przeszkodzie, wybierz ten kolor, który najbardziej przypada Ci do gustu.

Metalowe szpulki do starych Łuczników i do maszyn przemysłowych

Oprócz najczęściej stosowanych szpulek płaskich przygotowaliśmy także odpowiednie szpulki dla posiadaczy maszyn starszego typu. Charakterystyczne metalowe, nieco zaokrąglone na bokach szpulki określane jako "soczewkowe" były stosowane m.in. w dawnych Łucznikach o symbolach z serii "800".

Dla osób, które szyją na większych maszynach przemysłowych także stale poszerzamy naszą ofertę o szpulki pasujące do standardowych stebnówek z dolnym transportem, do stebnówek z automatyką, stebnówek tapicerskich. Szpulki do maszyn przemysłowych znajdziesz u nas dostępne nas sztuki.

Jeśli masz problem z doborem szpulek - dobrym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęcia szpulki, którą posiadasz oryginalnie i przesłanie go do nas z zapytaniem. Wspólnymi siłami postaramy się dobrać właściwe szpulki do Twojej maszyny.