Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości
FILTRUJ

Igły

Igły do maszyn do szycia, owerloków i hafciarek

Właściwie dobrane igły do maszyny do szycia, owerloka czy hafciarki, to podstawa sukcesu i precyzyjnie wykonanego ściegu. Igły do maszyn domowych różnią się od siebie bardzo wieloma detalami, dlatego tak istotne jest dobranie igły pasującej do maszyny oraz do wykonywanego zadania.
Należy zwrócić uwagę na system igieł, czyli oznaczenie, które określa szereg cech igły – jej długość, budowę, kształt oczka. Istotna będzie również grubość (rozmiar) wybranej igły oraz rodzaj zakończenia (czubka), który dobieramy odpowiednio do rodzaju szytego materiału.

Podobnie wygląda sytuacja jeśli wybieramy igły do maszyn przemysłowych. Każda z maszyn przemysłowych – stebnówka, owerlok, renderka, czy hafciarka – wymaga dobrania igieł o określonym systemie. Tak samo, jak w przypadku igieł do maszyn domowych, należy dobrać właściwy rozmiar igły oraz rodzaj czubka.
Igły do maszyn przemysłowych są ponadto dostępne w zdecydowanie większej ilości rozmiarów, co pozwala na zastosowanie ich nawet do bardzo ciężkiego szycia.

Dopasuj igły do maszyn do szycia do szytego materiału

Igły do maszyn do szycia są dostępne w różnych grubościach. Należy pamiętać, że zawsze powinniśmy wybierać możliwie najmniejsze rozmiary igieł do maszyn do konkretnego materiału. Grubsze igły będą łatwiej przechodzić przez szyty materiał, ale będą też zostawiać po sobie większe dziury. Wybierajmy zatem igły maszynowe, które poradzą sobie z zadaną grubością materiału, ale nie pozostawią zbyt dużych otworów.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj szytego materiału. Zarówno igły do maszyn domowych jak i igły do maszyn przemysłowych dobieramy odpowiednio do rodzaju szytego materiału. Inne igły zastosujemy do tkanin, inne igły do dzianin, inne do skóry. Są też dedykowane igły do jeansu, jerseyu, gęsto tkanych materiałów i do haftowania.
W ofercie naszego sklepu dobierzesz igły do wszystkich popularnych modeli maszyn domowych i przemysłowych. Skorzystaj z filtrów na stronie, żeby ułatwić sobie wyszukiwanie, a jeśli będziesz potrzebować pomocy w wyborze, skontaktuj się z nami.

Dobre igły do maszyn domowych i przemysłowych najlepszych marek

Wśród użytkowników domowych maszyn do szycia, owerloków, coverów i hafciarek, dużym szacunkiem cieszą się igły do maszyn do szycia firm Schmetz, Organ oraz Janome. Dobra jakość igieł jest niezwykle ważna w procesie powstawania ściegu. Igły maszynowe muszą być idealnie gładkie oraz odporne na działania wysokich temperatur, które wytwarzają się podczas szycia. Muszą też charakteryzować się solidną wytrzymałością.
Wybierając igły sprawdzonych i uznanych na świecie producentów, jak Schmetz, Janome, czy Organ, masz pewność co do jakości i trwałości.

Igły do maszyn przemysłowych są również produkowane m.in. przez firmę Schmetz oraz Organ. W przypadku tego rodzaju igieł, niezależnie, czy chodzi o igły do stebnówki, owerloka, czy hafciarki, jeszcze większe znaczenie ma jakość igły. Prędkości szycia na maszynach przemysłowych są dużo większe, a więc warunki, w których pracuje igła, przede wszystkim wyższa temperatura, są zdecydowanie trudniejsze.

Zestawy igieł do maszyn taniej

W naszym sklepie dostępne są pojedyncze opakowania igieł do maszyn do szycia, zawierające 5 lub 10 sztuk igieł oraz zestawy igieł, przy zakupie których można dodatkowo zaoszczędzić, nawet do 25% wartości zestawu. Zapoznaj się z działem igieł oraz z działem „Okazje” i wybierz pasujące igły do swojej maszyny. Warto też zasubskrybować nasz newsletter, ponieważ dla naszych czytelników przygotowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji i rabatów.

Mamy świadomość, że czasem nie jest to łatwy wybór, więc zapraszamy do kontaktu w razie pytań. Pomożemy dobrać odpowiedni system oraz rodzaj igieł do Twoich potrzeb. Zapraszamy!