Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości
POLECAMY

Nóż krążkowy SewMate ⌀ 28 mm

eti 915
nożyk bez dodatków
Cena brutto
33.99 
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

 Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już jutro!

Nóż krążkowy Sew Mate ⌀28 mm.

Nóż z obrotowym ostrzem, który ułatwia cięcie tkanin, dzianin, filcu a nawet cienkiej skóry

Zasada działania tego rodzaju nożyków krążkowych bywa często przyrównywana do nożyków do pizzy. Jest to całkiem słuszne porównanie, ponieważ zasada działania jest dokładnie taka sama. Obrotowe ostrze umożliwia prowadzenie ostrza po materiale zarówno po prostej - najlepiej wzdłuż wysokiej linijki, jak i swobodnie po krzywych i łukach.

Noże krążkowe mogą różne rozmiary ostrzy. Od małych o średnicy 18 mm, przez 28mm, 45 mm aż po bardzo duże 60 mm. Zasada doboru jest dość prosta - im mniejsze ostrze, tym łatwiejsze manewrowanie i cięcie krzywizn. Większe ostrze to z kolei łatwiejsze rozprawienie się z kilkoma warstwami tkaniny na raz. Wybór jest o tyle istotny, że w nożykach nie uda się później zmienić ostrza na większe lub mniejsze. Z tego względu największą popularnością cieszy się stosunkowo uniwersalne ostrze 28 mm. Najrzadziej natomiast wybierane są skrajne rozmiary.

Nie musisz obawiać się, że nożyk po roku będzie tępy i do wyrzucenia! Nożyk zostanie z Tobą na długo, ponieważ wystarczy wymienić samo ostrze na nowe żeby przywrócić mu pierwotną ostrość.

Żeby w pełni swobodnie korzystać z nożyków z ostrzem obrotowym koniecznie trzeba zaopatrzyć się w matę do cięcia, która zabezpieczy powierzchnię blatu i stworzy dla ostrza optymalne warunki do działania. Bez maty ostrze może bardzo szybko się stępić, dlatego nożyki zawsze idą w parze z matą.

Nożyk SewMate posiada lekko gumowaną rączkę, przez co pewnie leży w dłoni i nie ślizga się. Dla bezpieczeństwa zastosowano w nim blokadę umożliwiającą schowanie ostrza. Nożyki polecamy do różnego rodzaju prac rękodzielniczych. Sprawdzi się zarówno z papierem i cienką tekturą, jak i tekstyliami, skórą czy winylem.

Producent:
DONWEI
Średnica ostrza:
28 mm
Typ ostrza:
  • Proste

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij