Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny
Hafciarki
Maszyny przemysłowe
Akcesoria
Wykroje
Wyposażenie pracowni
Części zamienne
‼️ Okazje ‼️

Maszyna do szycia do 500 i do 1000 zł - RANKING

Planujesz zakup maszyny do szycia w budżecie do 500 lub do 1000 zł? Jesteś w najlepszym miejscu, żeby sprawdzić i dowiedzieć się, które maszyny są aktualnie na topie.
Ranking aktualizujemy systematycznie. Możesz liczyć na solidną dawkę najlepszych naszym zdaniem propozycji dostępnych w sklepach. Z pełnymi opisami i wyszczególnieniem mocnych stron każdej z maszyn.

Ostatnia aktualizacja rankingu: wrzesień 2019.

Ranking maszyn do szycia do 1000 zł - Elna 22oEx

Maszyna do szycia do 500 zł - ranking ETI

W kategorii do ok. 500 zł można znaleźć bardzo dobre mechaniczne maszyny do szycia. Na czele rankingu znalazła się maszyna do szycia, która od lat jest jedną z najpopularniejszych maszyn mechanicznych. Pozostałe miejsca, to maszyny, które również z powodzeniem można wziąć pod uwagę podczas wyboru dobrej maszyny do szycia do 500 zł. Różnice pomiędzy nimi nie są duże, ale są :)
Pełne opisy maszyn oraz zdjęcia znajdziecie klikając na zdjęcia lub oznaczone linki.

JUNO E1015

Zasłużone miejsce 1 w naszym zestawieniu zajmuje maszyna do szycia JUNO E1015. Jest to najczęściej obecnie wybierana maszyna do szycia. Juno by Janome E1015 radzi sobie doskonale zarówno w domu, jak i na warsztatach krawieckich. Jest bardzo mocna i niesamowicie odporna na błędy początkujących.
Ma 15 programów ściegowych, w tym program do dziurek oraz ścieg owerlokowy. Nawlekanie oraz obsługa maszyny są bardzo proste i wygodne. W Juno E1015 zastosowano LEDowe oświetlenie pola pracy oraz zatrzaskowy system mocowania stopek. Jest również wolne ramię oraz możliwość szycia podwójną igłą.
Juno E1015 należy do jednych z najmocniejszych maszyn mechanicznych. Ma do tego solidną konstrukcję i metalowe podzespoły, a stosunek jakości do ceny jest wprost genialny.
To świetna maszyna do szycia do domu i absolutny numer 1 w kategorii maszyn do szycia do 500 zł.

MOCNE STRONY JUNO E1015

 • solidna, metalowa konstrukcja
 • bardzo mocna i szybka
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • łatwa w obsłudze i odporna na błędy

WIĘCEJ O JUNO E1015

Pozostałych miejsc już nie numerujemy. To również maszyny do szycia do 500 zł, na które można, a nawet należy zwrócić uwagę podczas wyboru. W tym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę maszyn dedykowanych dla dzieci. Wszystkie maszyny do szycia są przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych osób.

ELNA SEW GREEN

Maszyna do szycia Elna Sew Green to jeden z kilku wariantów kolorystycznych tego modelu. Do wyboru są jeszcze wersje Elna Sew Zebra oraz Elna Sew Fun. Nie różnią się one od siebie niczym poza kolorystyką.
To maszyny mocne i szybkie, nie odstające parametrami od wymienionej wyżej Juno E1015. Na duży plus działa 5-letnia gwarancja oraz bogaty zestaw gratisów dodawany zazwyczaj do tych maszyn (sprawdź aktualne gratisy w naszym sklepie). Są też równie solidnie wykonane i trwałe. Stanowią świetną alternatywę dla Juno, a dzięki różnorodnej, wyrazistej kolorystyce, są często wybierane przez młode początkujące osoby.

MOCNE STRONY SEW GREEN

 • metalowa, stabilna konstrukcja
 • mocna i szybka
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • 5 lat gwarancji

WIĘCEJ O ELNA SEW GREEN

JUNO J15

Maszyna do szycia Juno by Janome J15, jak cała seria JUNO, to maszyna dla ceniących prostotę i łatwość obsługi. Najbardziej z wymienionych maszyn nadaje się do użytku przez dzieci, ponieważ zawiera w zestawie specjalną osłonę igły, która zapobiega włożeniu palca pod igłę.
Funkcjonalnie dorównuje liderce rankingu, Juno E1015 i na dobrą sprawę ciężko znaleźć między nimi jakieś wyraźne różnice poza kolorystyką obudowy i drobnymi niuansami.
Wybór Juno, to gwarancja niezawodności i świetnego stosunku ceny do jakości maszyny.

MOCNE STRONY JUNO J15

 • metalowe podzespoły
 • szybka i bardzo mocna
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • dodatkowe zabezpieczenie igły

WIĘCEJ O JUNO J15

SINGER 8280

Maszyna do szycia Singer 8280, to jeden z kilku modeli tej marki w budżecie ok. 500 zł. Jest to mocna i wytrzymała maszyna, na której będzie się pracować stabilnie i przyjemnie. Ma 7 podstawowych ściegów, w tym program do półautomatycznego obszywania dziurki.
Wyróżnia ją na tle konkurencji możliwość regulacji docisku stopki i obcinacz nitek na obudowie.
Singera 8280 obsługuję się bardzo łatwo i intuicyjnie. To maszyna do szycia, która poradzi sobie z większością domowych zadań.
Jest popularna zarówno wśród początkujących, jaki bardziej zaawansowanych osób.

MOCNE STRONY SINGER 8280

 • metalowy korpus
 • regulacja docisku stopki
 • regulacja długości ściegu i szerokości zyg-zaka
 • LEDowe oświetlenie
 • obcinacz nici na obudowie

WIĘCEJ O SINGER 8280

MINERVA NEXT 141D

Maszyna do szycia Minerva Next 141D, to najbardziej podstawowy model z rodziny NEXT. Ma 14 programów ściegowych z programem do obszywania dziurek. Ma też regulację docisku stopki, co w maszynach do szycia do 500 zł nie należy do standardu. To szybka maszyna, która z powodzeniem sprawdzi się w domu, również do nauki szycia przez dzieci.
Warto też zwrócić uwagę na model Minerva 232D. Przekracza on nieznacznie próg 500 zł, ale to maszyna, która ma już regulację długości ściegu, obcinacz nici oraz nieco więcej ściegów.
Obie maszyny są łatwe w obsłudze i warte uwagi.

MOCNE STRONY MINERVA NEXT 141D

 • metalowa konstrukcja
 • szybka i mocna
 • regulacja docisku stopki
 • energooszczędne LEDowe oświetlenie
 • 14 programów ściegowych

WIĘCEJ O MINERVA 141D

Maszyna do szycia do ok. 1000 zł - ranking ETI

O ile poprzednia kategoria maszyn do szycia do 500 zł nie była trudna do przedstawienia, o tyle maszyny do szycia do 1000 zł to już zdecydowanie trudniejsza kwestia :)
W tym rankingu przedstawiamy tylko maszyny mechaniczne, chociaż trzeba pamiętać, że w tym budżecie, prze dobrej promocji można już znaleźć bardzo dobre maszyny komputerowe. Przykładem niech będzie Juno E1030 czy Juno J30.
Mamy też świadomość, że każdy może zrobić swój ranking i nie zgadzać się z przedstawionymi propozycjami :) Dlatego poza osobistym uwielbieniem dla konkretnych modeli, kierowaliśmy się również popularnością w naszym sklepie.
Oto modele mechanicznych maszyn do szycia do ok. 1000 zł.

JANOME JUBILEE 60507

Podobnie, jak w przypadku kategorii do 500 zł, tak i tutaj miejsce numer 1 i miano największego bestsellera nie było trudno wybrać. Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 miała pojawić się tylko na chwilę, z okazji święta firmy Janome, ale pokochaliście ją tak bardzo, że wciąż jest z nami i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Pełna regulacja ściegów, regulacja docisku stopki i tona gratisów już w zestawie z maszyną w towarzystwie bardzo stabilnego, metalowego korpusu i dużej mocy maszyny, dają piorunujący efekt. Maszyna jest szybka, a igła wbija się w materiał zdecydowanie. To model, który nie boi się żadnego zadania i świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i jako wsparcie w niedużych zakładach krawieckich. Do tego maszyna jest niezwykle prosta w obsłudze.
Konkurencja duża, ale z czystym sumieniem dajemy tytuł absolutnego bestsellera w tej kategorii maszynie Janome Jubilee 60507.

MOCNE STRONY JUBILEE 60507

 • stabilna, metalowa konstrukcja
 • szybka i bardzo mocna
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulacja docisku stopki
 • 5 lat gwarancji i duży zestaw dołączonych gratisów

WIĘCEJ O JUBILEE 60507

Poniżej pozostałe maszyny do szycia do ok. 1000 zł. Miejsca nie numerowane, ponieważ każda z wymienionych zasługuje choć na odrobinę uwagi :) Krótkie opisy oraz najważniejsze funkcje znajdziecie obok zdjęć, a po pełne informacje oraz więcej zdjęć zapraszamy na stronę sklepu. Tam też sprawdzicie, co aktualnie dodajemy do maszyn :) (wystarczy kliknąć w zdjęcie maszyny lub oznaczony link).

ELNA 240eX

Maszyna do szycia Elna 240eX to jeden z 2 wariantów tego modelu. To maszyna do szycia o wzmocnionej konstrukcji i dużej mocy. Ma osobne pokrętła odpowiedzialne za regulację długości i szerokości ściegów, a także regulację docisku stopki.
Wyposażona jest w 23 programy ściegowe, wśród których znajdziemy niezbędne ściegi użytkowe – prosty, zyg-zak, owerlokowy, program do dziurek (Model 240eX ma automatyczny program, a Elna 220eX półautomatyczny), a także kilka ściegów ozdobnych.
Dodatki jak nawlekacz oraz obcinacz nici ułatwiają i przyspieszają pracę z maszyną.
Elna 240eX to szybka, prosta w obsłudze i bezawaryjna maszyna do szycia, na którą mamy aż 5 lat gwarancji.

MOCNE STRONY ELNA 240EX

 • wzmocniona, metalowa konstrukcja
 • mocna i bezawaryjna
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulowany docisk stopki
 • 5 lat gwarancji

WIĘCEJ O ELNA 240EX

JANOME 415

Maszyna do szycia Janome 415 to model z serii 400 – najmocniejszej chyba serii domowych maszyn do szycia, jakie pojawiły się w ofercie. Pieszczotliwie nazywane ‘ciągnikami’ i nie bez przyczyny :) To maszyny, które zostały stworzone do ciężkiej pracy. Są wzmocnione konstrukcyjnie, a także, jako jedne z bardzo nielicznych domowych maszyn do szycia, mają również metalowe ramię.
Nie znaczy to oczywiście, że tylko do ciężkich zadań możemy ich używać. Maszyny te sprawdzą się świetnie w domu, ale możemy używać ich też do chałupniczej pracy.
Warto zwrócić uwagę również na model Janome 419S, który dodatkowo wyposażono w regulację docisku stopki i dołożono kilka ściegów więcej. Przekracza budżet, ale poznać ją warto :)

MOCNE STRONY JANOME 415

 • wzmocniona konstrukcja
 • metalowe ramię
 • regulacja długości i szerokości ściegu
 • seria HD - do zadań specjalnych
 • 6 lat gwarancji

WIĘCEJ O JANOME 415

SINGER 4432

Maszyna do szycia Singer 4432 Heavy Duty to najwyższy model Singera z serii HD. Bardzo charakterystyczna maszyna, która jest wyposażona we wszystko, co dobra maszyna do szycia mieć powinna.
Podobnie, jak u pozostałych maszyn, możemy w Singerze 4432 regulować długość i szerokość ściegów. Mamy regulację docisku stopki, a także szereg innych, mniejszych udogodnień, dzięki którym pracuje się przyjemnie – nawlekacz igły, obcinacz nitek.
Maszyna Singer 4432 HD jest szybsza niż większość maszyn. Maksymalna prędkość to ok 1100 wkłuć na minutę. Ma aż 32 programy ściegowe (jeśli taka ilość ściegów jest zbyt duża, spójrz na model Singer 4423) i LEDowe oświetlenie.

MOCNE STRONY SINGER 4432

 • wzmocniona konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • regulacja długości ściegu i szerokości ściegu
 • LEDowe oświetlenie
 • 1100 wkłuć na minutę

WIĘCEJ O SINGER HD 4432

BROTHER RH127

Maszyna do szycia Brother RH127 to kolejna ciekawa propozycja. Model sprawdza się zarówno jako pierwsza maszyna do szycia, jak i narzędzie dla bardziej zaawansowanych hobbystów. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze i poradzi sobie z większością wyzwań szyciowych.
Wyposażono ją w 27 programów ściegowych, w tym podstawowe ściegi użytkowe (w tym ścieg owerlokowy, kryty i elastyczny) i kilka ściegów ozdobnych.
Nie brakuje także udogodnień w postaci nawlekacza igły oraz obcinacza nitek. Wszelkie pokrętła są dobrze oznaczone i wygodnie rozmieszczone.
W budżecie do 1000 zł znajdziemy klika propozycji od Brothera, ale to RH127 naszym zdaniem zasłużyła na miejsce w zestawieniu.

MOCNE STRONY BROTHER RH127

 • łatwa i intuicyjna obsługa
 • metalowe podzespoły
 • regulacja długości i szerokości ściegu
 • LEDowe oświetlenie
 • 27 programów ściegowych

WIĘCEJ O BROTHER RH127

Maszyny do szycia do 500 i 1000 zł - podsumowanie

Wybór nowej maszyny do szycia to bardzo ważne zadanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę i przeanalizować kilka istotnych czynników. Większość z nich będzie dotyczyć samej maszyny, jej funkcji i możliwości, ale należy też wziąć pod uwagę długość gwarancji, obsługę serwisową, dostępność akcesoriów i części zamiennych, a także możliwość uzyskania fachowej pomocy, również po zakupie maszyny.

Przeznaczenie na zakup maszyny do szycia 500-1000 zł pozwoli na zakup bardzo dobrego sprzętu. Polecane przez nas maszyny do szycia, to sprawdzone modele, cieszące się sporą popularnością. Sprawdzą się doskonale w domowych warunkach, a część z nich spokojnie poradzi sobie również w pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o maszynach do szycia lub porozmawiać i upewnić się, że bierzesz pod uwagę odpowiedni model maszyny - napisz lub zadzwoń do nas, chętnie pomożemy.