Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny
Hafciarki
Maszyny przemysłowe
Akcesoria
Wykroje
Wyposażenie pracowni
Części zamienne
‼️ Okazje ‼️

Poznaj oryginalne igły do maszyn do szycia, owerloków i hafciarek marki Janome

Marka Janome kojarzy się nam z niezawodnością i najwyższa jakością. Tym bardziej cieszymy się że od dziś możemy zaoferować Państwu nie tylko świetne maszyny, ale również oryginalne igły JANOME.
JANOME to największy producent maszyn do szycia na świecie, co roku sprzedają około 2 mln maszyn do szycia i haftowania, które wyposażone są w około 10 mln sztuk igieł, co powoduję, że JANOME wie wszystko nie tylko o maszynach, ale również o igłach do maszyn do szycia i haftowania. Wprowadzając innowacje zawsze testują je na oryginalnych igłach, dzięki czemu osiągają perfekcyjne efekty.

Będąc ostatni raz w fabryce maszyn JANOME w Japonii dokładniej zgłębiliśmy temat oryginalnych igieł JANOME i właśnie tutaj chcemy go Państwu przybliżyć. Na pierwszy rzut oka to tylko igły i wszystkie wyglądają tak samo, ale gdyby oglądać je pod mikroskopem, to już różnica w ich kształcie jest zauważalna i ma to duże znaczenie. Np. wtedy, gdy maszyna przepuszcza ścieg, albo gdy szyjemy czy haftujemy jakiś trudny materiał.

Od właściwie dobranych igieł zależy jakość ściegu. Nie ważne czy szyjesz na maszynie komputerowej czy mechanicznej, jedną z najważniejszych rzeczy na którą musisz zwrócić uwagę jest igła. Ocenia się, że igła gwarantuje swoje parametry przez 8 godzin ciągłego szycia. Po tym czasie czubek może już być delikatnie zużyty, co może wpływać na jakość uzyskanego ściegu (szczególnie podczas szycia trudnych materiałów, czy przy użyciu trudnych nici). Dlatego warto mieć pod ręką zapasowe igły ZAWSZE, gdy rozpoczynamy szyć nowy projekt. Pamiętaj również o tym, żeby dobierać igłę do rodzaju i grubości szytego materiału. Im cieńsza igła, tym mniejszy rozmiar oczka przez które przechodzi nić.
Igły różnią się też czubkami. W zależności od rodzajów igieł, wyróżniamy czubki ostre, które tną tkaninę oraz czubki zakończone kulką, która chroni materiał przed uszkodzeniem.

W naszej ofercie posiadamy następujące rodzaje igieł:

I. Igły wielozadaniowe (do kilku czynności i szycia różnych materiałów)

Igły do szycia Janome Blue Tip

Igły 200346007B JANOME (BLUE TIP - igła niebieska)

Igły BLUE TIP to najbardziej uniwersalne igły ze wszystkich, jakie mamy w naszej ofercie. Są nieco inne niż te ze standardowego wyposażenia maszyn. Igły te mają czubek z małą kulką, przez co łatwiej wchodzą w strukturę tkanin i dzianin. Są doskonałe do szycia i haftowania na wszystkich lekkich materiałach zarówno bawełnianych, jak i dzianinowych, sztucznych, syntetycznych czy poliestrowych

Igły Janome Red Tip

Igły 990314109 JANOME (RED TIP - igła czerwona)

Igły RED TIP możemy stosować zarówno do maszyn do szycia jak i hafciarek firmy Janome. Igły te mają czubek z małą kulką, przez co łatwiej wchodzą w tkaninę. Doskonałe do szycia i haftowania grubszych tkaninach. Większe oczko w igle ułatwia haftowanie i szycie grubszymi lub metalicznymi nićmi.

Igły Janome Purple Tip

Igły 202122001 JANNOME (PURPLE TIP - igła purpurowa)

Igły PURPLE TIP to igły do zadań bardzo specjalnych. Rekomendowane przez Janome do szycia i haftowania dzianin, trykotów, tkanin syntetycznych, poliestrów, a także denimu (jeansu). Igła została tak zaprojektowana, aby zapobiegać przepuszczaniu ściegów podczas szycia. Igły te mają na czubku kulkę, przez co świetnie sprawdzają się podczas haftowania gęstych wzorów oraz wszędzie tam, gdzie ścieg wierzchni musi wyglądać perfekcyjnie. Niezawodne podczas pikowania wielu warstw materiałów (quilting). Tam, gdzie „zwykła” igła nie może, PURPLE TIP Tobie pomoże.

II. Igły standardowe

Igły Janome do szycia tkanin

Najbardziej uniwersalne igły, jakie mamy w naszej ofercie. Doskonałe do szycia tkanin naturalnych (bawełnianych, lnianych, wełnianych i ich mieszanek) materiałów syntetycznych (poliestrowych, akrylowych, elastanów, nylonów, lycry) i materiałów z włókien sztucznych (wiskozowych i ich pochodnych). Ścieg powstaje równomierny, idealnie prosty, bez przepuszczania. Dodatkową zaletą tych igieł jest ich żywotność.

Igły Janome do tkanin (szczególnie przydatne podczas szycia ściegami dekoracyjnymi i nićmi metalicznymi)

Doskonałe do szycia tkanin naturalnych, materiałów syntetycznych i materiałów z włókien sztucznych. Szczególnie polecamy je do szycia ściegami dekoracyjnymi oraz do wykonywania stebnowania na gotowych elementach z użyciem nici metalicznych. Specjalna konstrukcja igieł sprawia, że szycia ściegami dekoracyjnymi jest łatwiejsze i daje lepsze efekty.

Igły Janome z kulką do dzianin i materiałów elastycznych

Specjalne igły o systemie HAx1SP, które możemy stosować zarówno do maszyn do szycia, jak i owerloków czy hafciarek firmy Janome. Igły zostały tak zaprojektowane, aby pracowały jak najbliżej chwytacz, co zapobiega przepuszczaniu ściegów. Czubek igieł jest zakończony kulką przez co, doskonale nadają się do szycia dzianin (typu jersey (dżersej), dresówka, minky, trykot, polar czy neopren) i materiałów elastycznych ciasno tkanych.

Igły Janome do tkanin typu jeans (denim), drelich

Igły te mają specjalnie wyprofilowany czubek, który zapewnia gładki i równy szew na grubych tkaninach. Dodatkowo posiadają duże oczka, dostosowane do grubej nitki stosowanej podczas szycia jeansu. Doskonałe do szycia na grubszych tkaninach naturalnych (bawełnianych i ich mieszanek z włókien syntetycznych) typu jeans (denim) czy drelich.

Igły Janome do skóry, skaju, ekoskóry, zamszu, winylu

Zostały tak zaprojektowane, aby tworzyły idealnie równy i gładki ścieg. Mają bardzo ostry czubek, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas szycia skaju, skór, zamszu czy winylu.

Igły Janome podwójne

Igły podwójne dobiera się pod względem szytego materiału. Janome ma w swojej ofercie igły do szycia:

  • tkanin naturalnych (bawełnianych, lnianych, wełnianych i ich mieszanek), materiałów syntetycznych (poliestrowych, akrylowych, elastanów, nylonów, lycry) i materiałów z włókien sztucznych (wiskozowych) ściegiem prostym (stebnowym), zygzakiem i ściegami dekoracyjnymi. Ściegi powstają bez przepuszczania.
  • stretchu (tkanin elastycznych i dzianin) ściegiem prostym (stebnowym), zygzakiem i ściegami dekoracyjnymi.