Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Maszyna do szycia do ok. 500 i 1000 zł - ranking | LUTY 2024

Planujesz zakup maszyny do szycia w budżecie i chcesz poznać najlepsze propozycje w wybranej półce cenowej? Poznaj nasze zestawienie i dowiedz się, które maszyny są aktualnie na topie.
Ranking maszyn do szycia jest przez nas cyklicznie aktualizowany, dlatego znajdziesz w nim zawsze aktualne informacje. Wśród maszyn do szycia nowości nie są sprawą tak częstą, jak choćby w świecie telefonów komórkowych, tym bardziej nic nam nie umknie i warte uwagi modele maszyn trafiają pod naszą lupę. Możesz zawsze liczyć na solidną dawkę najlepszych naszym zdaniem propozycji dostępnych w sklepach. Z pełnymi opisami i wyszczególnieniem mocnych stron każdej z maszyn.

Ostatnia aktualizacja: LUTY 2024.

Ranking tanich maszyn do szycia - ETI Radość Szycia

Ranking tanich maszyn do szycia (ok. 500-700 zł)

Początek roku 2024 nie przyniósł większych zmian w świecie maszyn do szycia. Żaden z wiodących producentów póki co nie zaprezentował nowych modeli maszyn do szycia. Mimo wszystko w naszym rankingu pojawiły się pewne przetasowania. To za sprawą informacji o zakończeniu produkcji dwóch budżetowych modeli japońskiej firmy Brother. Chodzi o znane od lat Brother BQ17 oraz BQ25. Trzecie miejsce w naszym rankingu długi czas należało właśnie do BQ17. Na czele rankingu sytuacja jest niezmienna i od lat prym wiedzie maszyna do szycia, gwarantująca najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie jest to jednak maszyna najbardziej rozbudowana funkcjonalnie.
Czytaj dalej żeby odkryć, które maszyny do szycia w przystępnej cenie zasługują na Twoją uwagę i mogą być Twoim partnerem w domowym szyciu! Pełne opisy maszyn oraz zdjęcia znajdziecie klikając na zdjęcia lub oznaczone linki.

JUNO E1015

Od długiego czasu wskazywana przez nas jako najlepsza maszyna na początek przygody z szyciem. JUNO E1015. Jest to najczęściej obecnie wybierana maszyna do szycia. Juno by Janome E1015 radzi sobie doskonale zarówno w domu, jak i na warsztatach krawieckich. Jest bardzo mocna i odporna na błędy początkujących.
Ma 15 programów ściegowych, w tym program do dziurek. Nawlekanie oraz obsługa maszyny są bardzo proste i wygodne, lecz minusem jest brak nawlekacza, który w naszej opinii powinien być już standardem. Szybkie poznanie maszyny ułatwia dobra instrukcja w języku polskim, dołączona w formie książeczki. W Juno E1015 nie znajdziesz bardzo rozbudowanej funkcjonalności. To prosty model, w którym postawiono na wyłącznie niezbędne opcje. Znajdziemy w niej udogodnienia, które są obecnie standardem: wolne ramię, wbudowany szpulownik, możliwość szycia podwójną igłą.
Juno E1015 należy do jednych z najmocniejszych maszyn mechanicznych. Ma do tego solidną konstrukcję i metalowe podzespoły, a stosunek jakości do ceny jest wprost genialny. Jeśli szukasz najtańszej godnej zakupu maszyny - wybierz Juno E1015.
To świetna maszyna do szycia do domu i absolutny numer 1 w kategorii podstawowych maszyn do szycia.

PLUSY JUNO E1015

 • duża siła przebicia
 • regulacja długości ściegu i szerokości zygzaka
 • łatwa obsługa
 • trwała i odporna na błędy
 • niska awaryjność
 • dobra książeczkowa instrukcja

WIĘCEJ O JUNO E1015

Pozostałych miejsca, to również maszyny do szycia, na które można, a nawet należy zwrócić uwagę podczas wyboru. W tym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę maszyn dedykowanych dla dzieci. Wszystkie maszyny do szycia są przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych osób.

GRITZNER DORINA 323

Maszyna do szycia Dorina by Gritzner 323, jedna z dwóch maszyn z tej serii. Ma 23 programy ściegowe, w tym program do półautomatycznego obszywania dziurek. Producent zadbał też o regulację docisku stopki, co wciąz w tym segmencie należy uznać za duży plus. To maszyna szybka i łatwa w obsłudze, dzięki czemu jest godna polecenia do domowego użytku, również do nauki szycia.
W serii Dorina by Gritzner znajdziemy również model 333. Na ten model jest nieco droższy, ale proponujemy spojrzeć na niego tym, którzy chcą w swojej maszynie dysponować większą liczbą ściegów. Gritzner 333 ma ich 34.
Oba modele są proste w obsłudze i warte uwagi w budżecie 500-700 zł. Dorina by Gritzner nie należy do najpopularniejszych maszyn w kraju, co przekłada się na bardzo konkurencyjną cenę.

PLUSY GRITZNER DORINA 323

 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • funkcja regulacja siły docisku stopki
 • spory wybór programów - 23 ściegi
 • wbudowany nawlekacz do igły

WIĘCEJ O DORINA 323

SINGER M1605

Maszyna do szycia SINGER M1605 to propozycja dla szukających budżetowej maszyny, któa spełni podstawowe potrzeby i nie uszczupli mocno Twojego budżetu. Posiada tylko kilka podstawowych typów ściegów: prosty, zygzak, kryty i dekoracyjny półksiężycowy oraz tryb do obszywania dziurek na guziki. Maszyna nie posiada płynnej regulacji ściegów, zamiast tego na pokrętle można wybrać spośród trzech wariantów ściegu prostego i zygzakowego.

Maszyna posiada tylko jedno pokrętło, którym nastawia się różne warianty ściegów. Będzie to uproszczenie odpowiedne dla osób, które szukają maszyny do okazjonalnego szycia, a nigdy dotąd nie miały okazji szyć samodzielnie na maszynie.

Dobrej klasy transproter i dostateczna siła przebicia przekładają się na sprawne szycie tak lekkich, jak i nieco cięższych materiałów. W M1605 możesz też wykorzystać podwójną igłę do dekoracyjnego szycia lub wykończenia dołów.

PLUSY SINGER M1605

 • uproszczona funkcjonalność
 • bardzo prosta obsługa
 • chwytacz rotacyjny

WIĘCEJ O SINGER M1605

Ranking maszyn do szycia za ok. 1000 zł

O ile poprzednia kategoria maszyn do szycia w przedziale cenowym 500-700 zł nie była trudna do przedstawienia, o tyle maszyny do szycia za ok. 1000 zł to już zdecydowanie trudniejsza kwestia :)
W tym rankingu przedstawiamy tylko maszyny mechaniczne, chociaż trzeba pamiętać, że w tym budżecie, przy dobrej promocji można już znaleźć bardzo dobre maszyny komputerowe. Przykładem niech będzie Juno E1030.
Mamy też świadomość, że każdy może zrobić swój ranking i nie zgadzać się z przedstawionymi propozycjami :) Dlatego poza osobistym uwielbieniem dla konkretnych modeli, kierowaliśmy się również popularnością w naszym sklepie.
Oto modele mechanicznych maszyn do szycia do ok. 1000 zł.

JANOME JUBILEE 60507

Podobnie, jak w przypadku kategorii do ok. 500 zł, tak i tutaj miejsce numer 1 i miano największego bestsellera nie było trudno wybrać. Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 miała pojawić się tylko na chwilę, z okazji święta firmy Janome, ale pokochaliście ją tak bardzo, że wciąż jest z nami i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Pełna regulacja ściegów, regulacja docisku stopki i tona gratisów już w zestawie z maszyną w towarzystwie bardzo stabilnego, metalowego korpusu i dużej mocy maszyny, dają piorunujący efekt. Maszyna jest szybka, a igła wbija się w materiał zdecydowanie. To model, który nie boi się żadnego zadania i świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i jako wsparcie w niedużych zakładach krawieckich. Do tego maszyna jest niezwykle prosta w obsłudze.
Konkurencja duża, ale z czystym sumieniem dajemy tytuł absolutnego bestsellera w tej kategorii maszynie Janome Jubilee 60507.

PLUSY JUBILEE 60507

 • stabilna, metalowa konstrukcja
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • funkcja regulacja siły docisku stopki
 • chwytacz rotacyjny
 • program wydłużonej gwarancji

WIĘCEJ O JUBILEE 60507

Poniżej pozostałe maszyny do szycia do ok. 1000 zł. Każda z wymienionych zasługuje choć na odrobinę uwagi :) Krótkie opisy oraz najważniejsze funkcje znajdziecie obok zdjęć, a po pełne informacje oraz więcej zdjęć zapraszamy na stronę sklepu. Tam też sprawdzicie, co aktualnie dodajemy do maszyn :) (wystarczy kliknąć w zdjęcie maszyny lub oznaczony link).

JANOME EASY JEANS HD523

Maszyna do szycia Janome Easy Jeans HD523 to nowa odsłona serii "Easy Jeans Heavy Duty" - maszyna o wzmocnionej konstrukcji, ciężka, stabilna o bardzo dużej sile przebicia. To model zaprojektowany z myślą o intensywnej, ciężkiej pracy, który doskonale sprawdzi się w każdym domu, a także jak uzupełnienie pracowni i zakładów krawieckich. Taka maszyna do szycia to kapitalny wybór dla każdego, kto zmienia maszynę starego typu, jak Łucznik czy Singer, na nowoczesny model. Janome Easy Jeans HD523 doskonale radzi sobie z szyciem rozmaitych materiałów, począwszy od lekkich tkanin, aż po jeans czy wielowarstwowe zgrubienia.

PLUSY JANOME HD523

 • duża siła przebicia
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • funkcja regulacja siły docisku stopki
 • seria HD - do zadań specjalnych
 • częściowo metalowa obudowa
 • program wydłużonej gwarancji

WIĘCEJ O JANOME HD523

SINGER 4423

Maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty to pośredni model Singera z serii HD. Bardzo charakterystyczna maszyna, która jest wyposażona we wszystko, co dobra maszyna do szycia mieć powinna.
Podobnie, jak u pozostałych maszyn, możemy w Singerze 4423 regulować długość i szerokość ściegów. Mamy regulację docisku stopki, a także szereg innych, mniejszych udogodnień, dzięki którym pracuje się przyjemnie – nawlekacz igły, obcinacz nitek.
Maszyna Singer 4423 HD jest szybsza niż większość maszyn. Maksymalna prędkość to ok 1100 wkłuć na minutę. Ma 23 programy ściegowe (jeśli taka ilość ściegów jest zbyt mała, spójrz na model Singer 4432) i LEDowe oświetlenie.

PLUSY SINGER 4423

 • wzmocniona konstrukcja
 • regulacja docisku stopki
 • regulacja długości ściegu i szerokości ściegu
 • chwytacz rotacyjny
 • większa prędkość - 1100 wkłuć

WIĘCEJ O SINGER HD 4423

ELNA 220eX

Maszyna do szycia Elna 220eX to jeden z 2 wariantów tego modelu. To maszyna do szycia o wzmocnionej konstrukcji i dużej mocy. Ma osobne pokrętła odpowiedzialne za regulację długości i szerokości ściegów, a także regulację docisku stopki.
Wyposażona jest w 15 programów ściegowych, wśród których znajdziemy niezbędne ściegi użytkowe – prosty, zyg-zak, owerlokowy, program do dziurek (Model 220eX ma półautomatyczny program, a Elna 240eX automatyczny), a także kilka ściegów ozdobnych.
Dodatki jak nawlekacz oraz obcinacz nici ułatwiają i przyspieszają pracę z maszyną.
Elna 220eX to szybka, prosta w obsłudze i bezawaryjna maszyna do szycia, na którą mamy aż 5 lat gwarancji.

PLUSY ELNA 220EX

 • wzmocniona, metalowa konstrukcja
 • mocna i bezawaryjna
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • regulowany docisk stopki
 • program wydłużonej gwarancji

WIĘCEJ O ELNA 220EX

Maszyny do szycia za ok. 500 i 1000 zł - podsumowanie

Wybór nowej maszyny do szycia to bardzo ważne zadanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę i przeanalizować kilka istotnych czynników. Większość z nich będzie dotyczyć samej maszyny, jej funkcji i możliwości, ale należy też wziąć pod uwagę długość gwarancji, obsługę serwisową, dostępność akcesoriów i części zamiennych, a także możliwość uzyskania fachowej pomocy, również po zakupie maszyny.

Przeznaczenie na zakup maszyny do szycia 500-1000 zł pozwoli na zakup bardzo dobrego sprzętu. Polecane przez nas maszyny do szycia, to sprawdzone modele, cieszące się sporą popularnością. Sprawdzą się doskonale w domowych warunkach, a część z nich spokojnie poradzi sobie również w pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o maszynach do szycia lub porozmawiać i upewnić się, że bierzesz pod uwagę odpowiedni model maszyny - napisz lub zadzwoń do nas, chętnie pomożemy.