Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Wykroje i DIY
Pracownia
Części
Promocje

Czym wygodnie haftować? Jaką hafciarkę wybrać?

Haft to jedna z najpopularniejszych metod znakowania i ozdabiania odzieży, ręczników czy szlafroków, będąca zarazem bardzo estetyczna, efektowna i trwała. Szerokie zastosowanie tej metody sprawia, że nieustannie rośnie zainteresowanie maszynami do haftowania. Bardzo często otrzymujemy pytania: jaką hafciarkę komputerową wybrać na początek? Lepsza hafciarka jednoigłowa czy wieloigłowa? Od czego zacząć haftowanie? Do odpowiedzi na każde pytanie podchodzimy indywidualnie, w zależności od planów i przeznaczenia maszyny do haftu. Szeroka oferta urządzeń o różnej specyfikacji pozwala nam na odpowiedni dobór urządzeń w zależności od potrzeb.

Poznaj naszą ofertę hafciarek komputerowych marki Janome i Elna, od tych najtańszych (które przecież też haftują w małych firmach) do tych najdroższych (najbardziej wydajnych).

Hafciarka Janome MC400E - najtańsza hafciarka Janome w ofercie

W 2016 roku do oferty trafiła nowa linia intuicyjnych hafciarek o dużych możliwościach – MC400E i MC500E. W Polsce oba modele przyjęto z dużym entuzjazmem i z każdym miesiącem coraz więcej użytkowników przekonuje się o ich zaletach.

Nowoczesna, komputerowa hafciarka MC400E sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małej firmie. Posiada pole haftu 20 x 20 cm, które sprosta wielu zadaniom. Bardzo czytelne i intuicyjne menu w języku polskim w połączeniu z dużym, kolorowym wyświetlaczem sprawia, że wybór czy edycja haftu, a także tworzenie napisów są bardzo łatwe nawet dla osób dopiero rozpoczynających swoja przygodę z haftem. Do dyspozycji użytkownika oddane jest 160 wbudowanych, gotowych do użycia wzorów, a także 3 rodzaje europejskich czcionek zawierających polskie litery (w urządzeniu wbudowane są również 3 czcionki cyrlicy). Dużym atutem MC400E jest mocny, stabilne mocowany tamborek, dzięki któremu haft nawet na grubszych materiałach wychodzi perfekcyjnie.

Hafciarkę Janome MC400E można nabyć w zestawie z prostym programem do projektowania haftów Janome Digitizer JR, który jest w całości w języku polskim. Zakup w zestawie pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych. Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

Hafciarka jednoigłowa Janome MC400E

MC400E to rewelacyjna maszyna do haftowania na ręcznikach czy szlafrokach, a także na fragmentach materiału przed ich zszyciem.

Hafciarka Janome MC500E - najpopularniejsza hafciarka jednoigłowa

Drugą z hafciarek wprowadzonych w 2016 roku przez Janome jest MC500E, posiadająca pole haftu – 28 x 20 cm – największym, jakie można mieć w tej półce cenowej.

Duży i czytelny wyświetlacz z menu w języku polskim daje pełną swobodę w obsłudze urządzenia, nie sprawiając kłopotu nawet początkującym użytkownikom. Podobnie jak w modelu MC400E, mamy do dyspozycji aż 160 gotowych do wykonania wzorów i 6 czcionek, spośród których 3 zawierają europejskie znaki i polskie litery, a 3 to cyrlice. Zasób wzorów można w każdej chwili rozbudowywać, korzystając z wbudowanego gniazda USB można przenieść nowe wzory do pamięci hafciarki.

Seria hafciarek MemoryCraft to urządzenia jednoigłowe, ale pomimo tego z powodzeniem możemy wykonywać wielokolorowe wzory. Hafciarka zatrzyma się za każdym razem, gdy w projekcie haftu będzie wymagana zmiana koloru nici i poprosi o nawleczenie właściwego koloru. Przydatne w takim przypadku są dedykowane stojaki, które pozwolą na ustawienie kilku szpulek i znacznie szybsze ponowne nawlekanie innych kolorów. → 859430009 JANOME.

Janome MC500E doskonale sprawdza się w małym zakładzie usługowym, krawieckim czy w domowej hobbystycznej pracowni. Z jej pomocą z łatwością ozdobisz bluzki, t-shirty, bluzy, sukienki, wykonasz aplikację czy dekoracyjne hafty na poduszkach, obrusach i ręcznikach. Hafciarka Janome MC500E może być doskonałym narzędziem do tworzenia niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju upominków dla rodziny i najbliższych, a także dla Twoich klientów.

Hafciarkę Janome MC500E można nabyć w zestawie z prostym programem do projektowania haftów Janome Digitizer JR, który jest w całości po polsku. Zakup w zestawie pozwoli Ci zaoszczędzić kilkaset złotych! Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

Hafciarka Janome MC500E

MC500EJedna igła nie oznacza tylko jednego koloru. Janome MC500E z powodzeniem wyhaftuje wielokolorowe wzory.

Hafciarka Elna 830 eXpressive - mniej znana, równie udana

Od roku 2017 naszą ofertę poszerzyły urządzenia renomowanej, choć w Polsce nieco zapomnianej, marki Elna. Pierwszą hafciarką, która trafiła na polski rynek i od początku zaczęła zbierać bardzo pozytywne opinie jest model 830 eXpressive.

Hafciarka już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. Poszczególne elementy obudowy są dobrze spasowane, a tworzywo z którego je wykonano jest mocne i trwałe. Maszyna jest ciężka, co można wymienić wyłącznie jako jej atut – dzięki temu jest bardzo stabilna podczas haftowania.
Hafciarkę wyposażono w kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Posiada także menu w języku polskim, co z pewnością ułatwi poznanie jej możliwości i sprawną obsługę nawet przez niewprawione osoby.

Hafciarka Elna posiada bardzo duże pole haftu – aż 28 x 20 cm, zrównując się tym samym z modelem Janome MC500E. Oba te modele dysponują największym polem haftu wśród hafciarek jednoigłowych dostępnych w budżecie do 6000 zł. Elna 830 ma także spory zasób 160 gotowych wzorów i 3 czcionki z polskimi znakami, a także 3 cyrlice. Na tle wymienianych wcześniej hafciarek wyróżnia ją bogate wyposażenie, w którym znajdują się aż trzy tamborki, a także stolik powiększający pole pracy – przydatny podczas używania największego z tamborków. na największym z tamborków.

Hafciarkę Elna 830 eXpressive można nabyć w zestawie z prostym programem do projektowania haftów Janome Digitizer JR, który jest w całości po polsku. Zakup w zestawie pozwoli Ci zaoszczędzić kilkaset złotych! Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

Hafciarka jednoigłowa Elna 830 EX

Hafciarka Elna 830 - choć jest mniej popularna, wcale nie ustępuje jakością wykonania ani precyzją haftu.

Maszyno-hafciarka Janome Skyline S9 - jedna maszyna, dwie możliwości

Najnowsza maszyna do haftu w ofercie japońskiego producenta, która kontynuuje bardzo udaną serię skyline. szybko zyskała spore grono fanów, za sprawą świetnego łączenia dwóch funkcjonalności – maszyny szycia i hafciarki. to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują duża przestrzenią lub haftują sporadycznie, a głównie maszynę używać będą szycia.

Skyline S9 jest bardzo łatwy w obsłudze, a przełączenie z trybu maszyny do szycia do trybu hafciarskiego jest nieskomplikowane – wymaga jedynie zmiany stopki i bębenka, a następnie wybrania odpowiedniej funkcji na dotykowym ekranie maszyny. W czasie gdy nie haftujemy, ramię haftujące pozostaje złożone z tyłu maszyny i może służyć do założenia profesjonalnego prowadnika krawędziowego. To innowacyjne rozwiązanie pozwala z łatwością zachować precyzję w czasie szycia.

Maksymalne pole haftu w Skyline S9 wynosi 20 x 17 cm, a do dyspozycji użytkownika jest aż 250 wbudowanych wzorów. Do tworzenia napisów można użyć jednej z 16 czcionek dostępnych czcionek, a do wgrania dodatkowych wzorów można użyć zarówno wbudowanego portu USB, jak i bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

Maszyno-Hafciarkę Skyline S9 można nabyć w zestawie z prostym programem do projektowania haftów Janome Digitizer JR. Zakup w zestawie pozwoli Ci zaoszczędzić kilkaset złotych! Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

Maszyno-hafciarka Janome Skyline S9

Innowacyjna maszyna Skyline S9 pozwoli Ci haftować, a także szyć - kiedy tego potrzebujesz.

Hafciarka Janome MB-4S - lider sprzedaży hafciarek jednogłowicowych w Polsce

Maszyna do haftu znana w Polsce od wielu lat. Jej światowa premiera odbyła się pod koniec 2006 roku, a pierwsza w Polsce trafiła do niedużej firmy hafciarskiej w Poznaniu w styczniu 2007 roku. Od tego czasu kilka razy widzieliśmy ją, gdy trafiała do nas na okresowy przegląd. Podczas ostatniej z takich wizyt licznik hafciarki wskazywał 14166 przepracowanych godzin (to czas faktycznej pracy, a nie tylko włączenia urządzenia). Z naszych wyliczeń wynikło, że maszyna nieustannie pracuje niemal 8 godzin dziennie. To najlepsza rekomendacja jakości dla hafciarki, pochodzącej z Japonii. Czekamy na kolejny przegląd, by móc zaktualizować licznik.

Wiele firm, które wybrało Janome MB-4S z powodzeniem wykorzystuje ją do haftowania na najróżniejszych materiałach, począwszy od prostych materiałowych toreb na zakupy, aż po obicia foteli w pociągach. Wśród atutów MB-4S warto wymienić proste w obsłudze menu w języku polskim, duże pole haftu 24 x 20 cm, a także szeroki zasób dodatkowych tamborków o różnorodnych kształtach i rozmiarach, które pozwolą haftować niemal na wszystkim.

Początkowo model ten znany był pod symbolem MB-4. Z biegiem czasu wprowadzono w nim kilka innowacji, które zwiększyły jego wydajność m.in. dolna szpulka mieści aż o 40% więcej nici niż standardowa. Unowocześniona maszyna zyskała w nazwie literę „S” i znana jest pod nią aż do dziś.

Dla osób poważnie zajmujących się haftowaniem przygotowaliśmy ofertę z profesjonalnym programem do projektowania haftów Janome Digitizer MBX. Zakupując hafciarkę w zestawie z programem można zaoszczędzić nawet 2999 zł. Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

Hafciarka Janome MB-4S
Hafciarka komputerowa Janome MB-4S

Co roku dostarczamy kilkanaście hafciarek Janome MB-4S do nowootwartych punktów usługowych.

Hafciarka Janome MB-7 - siedem igieł, siedem kolorów

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie maszynami wieloigłowymi, Janome w 2017 roku zaprezentowało 7-igłową wersję swojej topowej hafciarki. Maszyna oparta jest na sprawdzonej, doskonale znanej w Polsce konstrukcji modelu MB-4S, z powodzeniem przenosząc wszelkie jej atuty.

Maksymalne pole haftu 24 x 20 cm daje ogromne możliwości, a duży wybór dodatkowych tamborków o różnorodnych kształtach i rozmiarach pozwala haftować niemal na wszystkim.

Siedem igieł z powodzeniem pozwala na haftowanie wielokolorowych wzorów, bez konieczności częstej zmiany nici i ponownego nawlekania. Hafciarka sama przełącza się pomiędzy wskazanymi w projekcie kolorami nici, pozwalając uzyskać maksymalną wydajność i oszczędzając Twój czas.

Kompaktowy rozmiar w połączeniu z przemysłową wydajnością jest niebywałym atutem hafciarki. Świetnie sprawdza się w firmach zajmujących się spersonalizowanymi upominkami, agencjach reklamowych czy wszelkich działalnościach w branży odzieżowej.

Dla osób poważnie zajmujących się haftowaniem przygotowaliśmy ofertę z profesjonalnym programem do projektowania haftów Janome Digitizer MBX. Zakupując hafciarkę w zestawie z programem można zaoszczędzić nawet 2999 zł. Kliknij i poznaj szczegóły oferty.

l/hafciarka-janome-mb-7-7-iglowa/
/hafciarka-janome-mb-7-7-iglowa/

Hafciarka Janome MB-7 pomimo, że jest w Polsce bardzo krótko, zdążyła już zgromadzić wielu zadowolonych użytkowników.


Zapraszamy do kontaktu

Maszyna do haftu to duża inwestycja, niezależnie od tego czy potrzebujesz urządzenia na potrzeby hobbystyczne czy do rozwoju działalności gospodarczej. Markom Elna i Janome zaufały już setki firm i klientów prywatnych. Wybierając renomowanego producenta - wybierasz wysoką jakość i wieloletnie doświadczenie w konstrukcji precyzyjnych urządzeń. Eksperci ETI Radość Szycia chętnie doradzą w wyborze odpowiedniej maszyny, która spełni Twoje oczekiwania i da maksimum komfortu podczas haftowania. Zapewniamy również stałe wsparcie po zakupowe.

Chętnie rozwiejemy również wątpliwości dotyczące oprogramowania do projektowania haftów, które jest równie ważne co odpowiednio dobrana maszyna. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami programu korzystając z 30-dniowej wersji próbnej Janome Digitizer MBX.

Serdecznie zapraszamy na indywidualne pokazy możliwości hafciarek do salonu w Poznaniu.
Zadzwoń i ustal dogodny termin lub skontaktuj się z nami mailowo.

Nasze propozycje

JANOME MC400E
7499.00 
POLECAMY 10%
JANOME MC500E
8299.00  7469.00 
Brak w magazynie
ELNA 830 EX
[Wycofany z oferty]
Brak w magazynie
.Elna 830 EX + DIGITIZER MBX
[Wycofany z oferty]
859430009 JANOME
219.00 
10%
.JANOME SKYLINE S9
14999.00  13499.00 
.JANOME MB-4Se
25999.00 
POLECAMY 7%
.JANOME MB-4Se + ARTISTIC DIGITIZER
29998.00  27999.00 
.JANOME MB-7E
27999.00 
6%
.JANOME MB-7E + ARTISTIC DIGITIZER
31998.00  29999.00 
.BROTHER PR1055X
52900.00