Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Jaką wybrać hafciarkę do działalności gospodarczej?

Wybór i kompletowanie maszyn do własnej pracowni, kiedy zakładamy działalność gospodarczą, jest sprawą niezwykle ważną. To od odpowiednio dobranych rozwiązań i modeli zależeć będą możliwości Waszej firmy i komfort pracy.
Jeśli w ofercie firmowych usług ma znaleźć się szeroko pojęte haftowanie, to kluczem do sukcesu będzie, oczywiście, dobór odpowiedniej hafciarki.
Stajemy wówczas przed nie lada dylematem – jaką hafciarkę wybrać do działalności gospodarczej? Która hafciarka do działalności gospodarczej będzie najlepsza? Wybrać maszyno-hafciarkę, czy maszynę + hafciarkę i wreszcie – hafciarka przemysłowa czy domowa?
Zabierzmy się zatem punkt po punkcie za postawione pytania.

MASZYNO-HAFCIARKA CZY MASZYNA + HAFCIARKA?

Jeśli w grę wchodziłby użytek domowy, hobbystyczny – to sprawa byłaby otwarta. Staramy się jednak dobrać idealne rozwiązanie do działalności gospodarczej. W takim przypadku wybrane maszyny mają zarabiać, a więc możliwie jak najefektywniej wykorzystywać dostępny czas.

Jest to główny powód, dla którego zdecydowanie polecamy zakup dwóch maszyn – osobno maszyny do szycia i osobno hafciarki. Takie rozwiązanie sprawia, że na każdej z maszyn możemy pracować niezależnie.

W końcu dużo efektywniej będzie wystartować hafciarkę i jednocześnie móc w tym samym czasie skorzystać z maszyny do szycia niż czekać aż moduł haftujący w maszyno-hafciarce skończy pracę, żeby móc użyć modułu maszyny do szycia.
Można zauważyć, że maszyno-hafciarka zajmie 2 razy mniej miejsca od dwóch maszyn. To prawda, ale to nie oszczędność miejsca jest najistotniejsza w tym przypadku.

Wybór ekspertów: MASZYNA + HAFCIARKA
Plusy:
- możliwość pracy na obu maszynach jednocześnie
- oszczędność czasu (a jeśli przyjmiemy, że czas to pieniądz – również oszczędność pieniędzy)


HAFCIARKA 1-IGŁOWA – CZY ZDA EGZAMIN?

Wiemy już, że potrzeba nam hafciarki. I co dalej? Jaką Którą wybrać?
Zanim zagłębimy się we wszelkie detale i parametry, musimy zdecydować, czy wystarczy nam do naszych celów hafciarka jednoigłowa?


/hafciarki-jednoiglowe/
/hafciarki-jednoiglowe/
/hafciarki-jednoiglowe/

Na zdjęciach powyżej widzimy jak wygląda domowa hafciarka 1-igłowa. Spójrzmy, co można w takiej hafciarce znaleźć, a czego zabraknie:

  • 1 igła – czyli każdorazowa konieczność ręcznej zmiany koloru nici przy wielokolorowym hafcie
  • brak wolnego ramienia – konstrukcja hafciarki domowej utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia haftowanie na gotowych produktach np. dziecięcych t-shirtach czy bluzach
  • ograniczony wybór akcesoriów dodatkowych – brak cylindrycznych tamborków do czapek, sprężynowych do butów czy wyjątkowo małych i zgrabnych do skarpet


Podsumowując - jeśli potrzebujemy hafciarki do domu, do pojedynczych wzorów lub krótkich serii, wystarczy nam odpowiednio dobrany model jednoigłowy. Jeśli planujemy intensywniejszą eksploatację – lepszym wyborem okazać się może przemysłowa hafciarka wieloigłowa.

HAFCIARKA WIELOIGŁOWA – CZYLI HAFTOWANIE NA POWAŻNIE

Już na pierwszy rzut oka widać tu zupełnie inną konstrukcję. Wąskie wolne ramię umożliwia haftowanie nawet w trudno dostępnych miejscach, a kilka igieł mogących brać udział w procesie haftowania sprawia, że nawet przy wielokolorowych projektach nie będziemy musieli stać przy maszynie, żeby ręcznie zmienić kolor nici.

Czy są jakieś słabe strony takiego rozwiązania? Nie. Można śmiało stwierdzić, że jeśli chcemy się zająć haftowaniem na poważnie, to pod uwagę powinniśmy brać tylko i wyłącznie opcję hafciarki wieloigłowej. Wybór maksymalnego pola haftu i ilości igieł jest, oczywiście bardzo istotny, więc niezbędnym będzie określenie tych parametrów. Określić też będzie trzeba przeznaczenie hafciarki i niezbędne do tego akcesoria (musimy pamiętać, że możliwość doboru akcesoriów w różnych modelach hafciarek będzie się od siebie różnić).


Wybór ekspertów: HAFCIARKA WIELOIGŁOWA
Plusy:
- możliwość haftu kilku kolorów bez konieczności zmiany nici
- wolne ramię pozwalające na haft na gotowych produktach
- przemysłowa konstrukcja i uchwyt tamborków pozwalające na haft nawet w trudno dostępnych miejscach
- bogaty wybór akcesoriów opcjonalnych (m.in. tamborki do czapek, sprężynowe, do haftu na skarpetach, rękawiczkach)


JAK SAMODZIELNIE PROJEKTOWAĆ HAFTY?

Poruszając sprawę hafciarek, nie sposób nie wspomnieć o programach do projektowania haftów. Bo to od jakości zrobionego w programie projektu wszystko się zaczyna. Bez dobrze zaprojektowanego wzoru efekt końcowy będzie mizerny, nawet jeśli do dyspozycji będziemy mieli najnowocześniejszą hafciarkę.

Programy do projektowania haftów Janome

Zasadniczo możemy wyróżnić 2 rodzaje programów – podstawowe i profesjonalne. Ten pierwszy zdecydowanie podniesie możliwości projektowania napisów i komfort samego projektowania (program instalujemy i obsługujemy przez komputer). Da również możliwość przerabiania prostych zdjęć na hafty.
Jeśli jednak chcemy własnoręcznie projektować wzory czy logotypy oraz decydować o wszelkich parametrach haftu – niezbędny będzie do tego celu program profesjonalny.


Wybór ekspertów: HAFCIARKA Z PROGRAMEM DO PROJEKTOWANIA HAFTÓW
Plusy:
- wygodna obsługa programu za pośrednictwem komputera
- większe możliwości projektowania napisów oraz funkcja przerabiania prostych obrazków na haft (podstawowy)
- większe możliwości projektowania napisów oraz funkcja przerabiania obrazków na haft oraz możliwość samodzielnego projektowania wzorów haftów (profesjonalny)
- możliwy upgrade programu podstawowego do wersji profesjonalnej (możliwość dokupienia pełnej wersji bez konieczności zmiany całego programu)


PODSUMOWANIE

1. Jeśli potrzebujemy maszyny do szycia i haftowania, do drobnej nawet działalności gospodarczej to zdecydowanie wydajniejszą opcją od maszyno-hafciarki jest zakup maszyny i hafciarki osobno.
2. Hafciarki jednoigłowe z odpowiednio dobranym polem haftu idealnie nadają się do użytku domowego.
3. Jeśli potrzebujemy wydajnej hafciarki do pracy, do haftu na półproduktach to kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej hafciarki wieloigłowej.
4. Jeśli chcesz świadczyć usługi hafciarskie kompleksowo – móc zaproponować klientowi opcję zarówno zaprojektowania jak i wyhaftowania pożądanego wzoru/logo dobierz do hafciarki odpowiedni program do projektowania haftów.

Zaufały nam już setki firm i Klientów indywidualnych. Skorzystaj z naszego doświadczenia i pozwól nam pomóc wybrać idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy.