Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Zestaw 6 nici metalizowanych do szycia Ariadna Royal

ARIADNA METALLIC ROYAL
Cena brutto
32.99 
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już we wtorek

Zestaw nici metalicznych Ariadna Metallic Royal

Metalizowane nici do szycia ozdobnego, pudełko zawiera 6 nici: 3x 150m + 3x 250m.

W szerokiej ofercie nici do szycia zgromadzonych w naszym sklepie internetowym obok uniwersalnych nitek do szycia odzieżowego możesz znaleźć również nici dedykowane do szycia ozdobnego. Do takich nici należy zestaw nici metalizowanych Ariadna Metallic Royal który jest bardzo chętnie wybierany przez osoby zwieńczające swoje projekty ozdobnymi przeszyciami, haftującymi ozdobne wzory. To ciekawy sposób na oryginalne wykończenie projektów. Metalizowane nitki są najczęściej stosowane przy szyciu szatek chrzcielnych, dekoracji do domu.

W pudełku znajduje się 6 nitek metalicznych w różnych kolorach , jeśli przyjrzeć im się z bliska, dostrzeżemy, że trzy z nich są nićmi gładkimi, natomiast kolejne trzy cechują się specyficzną fakturą, wynikającą z zastosowania nici poliestrowej z oplotem z nitki metalizowanej. Metaliczne nitki doskonale sprawdzają się do szycia ozdobnego. Niezależnie od tego jaki masz pomysł na wykorzystanie tych nici, z całą pewnością będą błyszczeć i nadadzą indywidualnego charakteru uszytej przez Ciebie rzeczy.
Skład nici zawiera 60% poliestru oraz 40% przędzy metalicznej.

Podczas szycia tego rodzaju nićmi warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które ułatwią pierwsze kroki i oszczędzą nieco czasu. Przede wszystkim, ze względu na większą grubość nici metaliczne wymagają użycia igły o powiększonym oczku. Dobrą praktyką jest stosowanie dedykowanych igieł do szycia nićmi metalicznymi. Warto też zmniejszyć prędkość szycia, żeby ograniczyć nagrzewanie igły, które pojawia się w wyniku ciągłego ocierania nici o igłę. Ponadto warto zmniejszyć naprężenie górnej nici, a jeśli tylko jest to możliwe - umieszczać nitki metalizowane na poziomym trzpieniu. Nić ułożona w ten sposób będzie rozwijać się łatwiej, a jej napięcie będzie także odrobinę zmniejszone. Szyjąc nićmi metalizowanymi poleca się użycie poliestrowej nici spodniej.

W naszej ofercie można znaleźć również zestaw trzech pudełek nici metalizowanych Ariadna.

Producent:
ARIADNA
Nawój:
  • 150 m
  • 250 m

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij