Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Wykroje i DIY
Pracownia
Części
Promocje

Automatyczne ostrze do Silhouette Cameo 4

SILH-BLADE-AUTO-2
Cena brutto
67.00 
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już w poniedziałek

Ostrze automatyczne do ploterów Silhouette Cameo 4 (SILH-BLADE-AUTO-2)

Zgromadziliśmy dla Ciebie w naszej ofercie szeroki wybór akcesoriów do ploterów takich jak wymienne ostrza, maty w różnych rodzajach i rozmiarach, specjalne mazaki do szkicowania i drobniejsze dodatki w postaci poręcznych narzędzi do pracy z folią i papierem. Selekcjonując produkty do naszej oferty wybieramy wyłącznie sprawdzonych producentów. Wybierając dla siebie dodatki w sklepie internetowym ETI Radość Szycia masz pewność, że otrzymasz oryginalne przedmioty pochodzące z polskiej dystrybucji. Jedną z proponowanych przez nas marek jest ceniona amerykańska firma Silhouette, która zajmuje się produkcją ploterów tnących i akcesoriów do tych urządzeń.

Automatyczne ostrze do Silhouette Cameo 4 można wykorzystać również w ploterach Cameo 4 PRO oraz Portrait 3. Ostrze umiejscowione jest w białej, plastikowej obudowie z wyrysowaną skalą o 1 do 10. Odpowiada ona wysunięciu ostrza w przedziale 0.1 - 1 mm. Regulacji nie wykonuje się manualnie, lecz automatycznie przez wpisanie odpowiedniej wartości w programie.

Jest to druga generacja automatycznych ostrzy Silhouette do plotera Cameo 4, wnosząca usprawnienia i zwiększająca komfort pracy z urządzeniem. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, obwód nasadki jest wyraźnie większy, dlatego ostrze pasuje tylko do najnowszych modeli.

Do czego stosować ostrze automatyczne Silhouette?

Ostrze automatyczne Silhouette może być z powodzeniem używane podczas pracy z papierem o gramaturze do ok. 300g, z różnego rodzaju foliami samoprzylepnymi, foliami flex i flock, z cienkim foamiranem (do 1 mm) a także cienkim, dobrej jakości filcem (do 1 mm). Chcąc pracować z grubszymi materiałami (2/3 mm) zaleca się użycie ostrza Kraft Blade, które dysponuje większą długością oraz innym kątem cięcia. W ploterze Cameo 4 ostrze automatyczne należy stosować w pierwszym uchwycie o nacisku 210g.

Ostrze jest elementem, który zużywa się podczas eksploatacji, co jest całkowicie normalne. Jeśli podczas używania plotera zauważysz, że cięcie zaczyna być niedokładne lub krawędzie są poszarpane - może być to oznaką wyraźnego pogorszenia jakości ostrza. Konieczność znacznego zwiększenia siły nacisku i wysunięcia noża, w stosunku do ustawień jakie poprzednio stosowane były przy tego samego typu materiale również może świadczyć o zużyciu noża. Niestety nie da się precyzyjnie określić okresu żywotności ostrza. Na jego trwałość ma wpływ kilka czynników, przede wszystkim rodzaj ciętych materiałów i wielkości nakładów, które wykonujemy.

Automatyczne ostrze do ploterów Silhouette można zastosować do:

  • Cameo 4
  • Cameo PRO
  • Portrait 3

To ostrze automatyczne nie pasuje do wcześniejszych wersji ploterów, ze względu na większy obwód.

Producent:
SILHOUETTE
Typ produktu:
  • Nóż do plotera
Pasuje do plotera:
  • PORTRAIT 3
  • SILHOUETTE CAMEO 4
  • SILHOUETTE CAMEO 4 PRO

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij