Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Ploter tnący Brother ScanNCut SDX1250

BROTHER SDX1250
Cena brutto
3220.00 
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

 Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już jutro!

Brother SDX 1250 - nowa odsłona najbardziej popularnego plotera z serii ScanNCut.

Najpopularniejszy z przedstawicieli serii SDX - model 1200 został na początku 2022 roku zastąpiony odświeżoną, wzbogaconą wersją o symbolu SDX1250. Kluczową różnicą w stosunku do starszych ploterów tej marki jest automatyczne ustawienie długości ostrza w zależności od grubości ciętego surowca. Zminimalizowano tym samym ilość prób, które trzeba było wykonać, zanim uzyska się optymalne ustawienia dla danego rodzaju materiału. Cięcie przebiega teraz znacznie szybciej i bardziej komfortowo.

Brother SDX 1250 to zaawansowany ploter tnący z wbudowanym skanerem do zastosowań domowych, czy na potrzeby małej firmy. Kluczową różnicą w stosunku do starszych ploterów tej marki jest automatyczne ustawienie długości ostrza w zależności od grubości ciętego surowca. Zminimalizowano tym samym ilość prób, które trzeba było wykonać, zanim uzyska się optymalne ustawienia dla danego rodzaju materiału. Cięcie przebiega teraz znacznie szybciej i bardziej komfortowo.

Ploter tnący będzie idealny do pracy z papierami dekoracyjnymi np. podczas tworzenia kartek okolicznościowych, unikalnych wizytówek, zaproszeń. Drugim najczęstszym wykorzystaniem jest przygotowywanie szablonów do późniejszego ozdabiania ubrań, wycinając wzory w foliach termotransferowych flock lub flex. Wzory można wycinać także z grubszych surowców np.: skóry, filcu, a więc przyda się również przy tworzeniu aplikacji. To nadal nie wszystkie materiały, z którymi ten ploter będzie współpracował, z jego pomocą można wycinać litery z folii winylowych, a więc tworzyć szyldy samoprzylepne i tabliczki reklamowe. Fajną opcją jest również wycinanie ozdobnych szablonów do malowania np. na ścianach, do przyklejania dżetów. Poza wycinaniem, ploter może rysować dedykowanymi pisakami, a nawet po zastosowaniu specjalnego zestawu: wytłaczać (embossing). W komplecie z ploterem SDX1250 otrzymujemy również specjalne ostrze obrotowe dedykowane do wycinania w tkaninach. Jest to jedna z nowości, która odróżnia ten model od poprzednika.

Ploter w pamięci urządzenia posiada 1300 wbudowanych wzorów oraz 17 krojów czcionek, które można dowolnie zestawiać przy pomocy dotykowego ekranu urządzenia. Dodatkowe wzory możesz wgrywać do pamięci plotera za pomocą portu USB lub WI-FI, a do dyspozycji jest aż 1,5 GB pamięci wewnętrznej.

Rozdzielczość skanera to 600 DPI. Wyświetlacz LCD o przekątnej aż 5" (800 x 480 pixeli) sprawia, że prosta modyfikacja wzorów (zmiana wielkości, położenia) z poziomu ekranu jest wygodna. Osoby, które chcą samodzielnie przygotowywać wzory mogą zaprojektować je w dowolnym programie do grafiki wektorowej bądź skorzystać z darmowego programu Brother ScanNCutCanvas. Tam znajduje się również baza inspiracji i gotowych projektów do pobrania. Ploter obsługuje pliki w formatach: PHC, SVG, FMC, PES (pliki hafciarskie) . Dodatkowo wbudowany w ploterze skaner potrafi rozpoznać odręcznie narysowane wzory, a następnie wyciąć je, co oznacza, że korzystanie z programów graficznych nie jest konieczne.

Jak działa ploter tnący (ScanNCut)? To proste, na specjalnej macie tnącej umieszcza się kawałek materiału, który zostanie wycięty zgodnie z projektem przez sterowany komputerem (ploterem) nóż. Przy pomocy plotera można wycinać bardzo szczegółowe motywy, nawet wewnątrz figury. Długość noża tnącego oraz jego docisk ploter ustawia automatycznie, na podstawie zmierzonej grubości materiału. Ustawienia te możemy indywidualnie modyfikować.

Urządzenie ma tryb oszczędności energii, samoczynnie wyłączy się po ustawionym czasie.

Poznaj funkcje

Funkcje maszyny
​FUNKCJE I NAJWAŻNIEJSZE MOŻLIWOŚCI PLOTERA BROTHER SCANNCUT SDX1250
 • Kolorowy dotykowy ekran LCD 5" (800 x 480 pixeli)
 • Pole pracy: 30 x 30 cm z możliwym rozszerzeniem do 30 x 60 cm
 • Liczba wbudowanych wzorów: 1300
 • Liczba wbudowanych czcionek: 17
 • Współpracuje z darmowym oprogramowaniem scanNCutCanvas.brother.com
 • Czyta pliki zapisane w formacie PES, PHC, PHX, SVG, FMC
 • Skanuje, rysuje oraz wycina kształty, przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów wykonuje pieczątki, zdobienia dżetami, naklejki, embossing
 • Wycina zeskanowane obrazy po obrysie
 • Zapisuje zeskanowany wzór jako szablon do wycinania
 • Wycina kształty z filcu, folii, skaju, papieru, neoprenu, flaneli etc.
 • Rysuje znikającymi pisakami na tkaninach różne kształty do np. pikowania
 • Kreśli szablony np. do malowania, rysowania
 • Pozwala na łatwy transfer wzorów na pendrive przez port USB oraz połączenie kablowe
 • Szczególnie polecany dla: początkujących i małych firm, branży reklamowej, artystycznej, poligraficznej, użytkowników domowych (scrapbooking, maszyna do szycia, hafciarka), szkół szycia, szkół artystycznych, przedszkoli i animatorów zabaw dla dzieci, fotografów

Standardowe wyposażenie

Gwarancja, instrukcja

 • Ploter posiada 2 lata gwarancji przy użytku domowym lub 12 miesięcy przy użytku komercyjnym. Serwis i gwarancja na terenie całej Polski.
 • Instrukcja obsługi Brother ScanNCut SDX1250D - Zapoznaj się.

Producent:
BROTHER
Funkcja skanowania:
Tak

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij