Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Mata podkładowa OLFA A4 (30 x 21 cm)

OLFA CM-A4-RC
Cena brutto
39.99  Cena regularna 45.99 
39.99 zł
Dostępność: Brak

Twój adres e-mail zostanie dodany do specjalnej listy oczekujących na ten produkt. Gdy tylko znajdzie się on w magazynie, otrzymasz automatycznie informację o jego dostępności, a Twój adres e-mail zostanie usunięty z listy.

Dodaj do schowka  Porównaj 
 

Mata podkładowa OLFA CM-A4-RC (rozmiar A4)

Czy wiesz, jak sprawnie i szybko można przygotować elementy stosując noże o obrotowym ostrzu? Precyzyjne wycinanie jest dzięki nim znacznie prostsze, niż przy użyciu klasycznych nożyczek. Żeby móc wykorzystać atuty noży krążkowych musisz wyposażyć się również w specjalną matę podkładową. Spełnia ona podwójne zadanie. Przede wszystkim stwarza optymalne warunki dla ostrza, a także zabezpiecza powierzchnię Twojego biurka. Cięcie bez maty w krótkim czasie doprowadzi do stępienia się ostrza.

Maty Olfa produkowane są w Japonii. To produkty cenione zarówno przez hobbystów, jak i profesjonalistów. Mata CM-A4-RC ma rozmiar 30 x 21 cm, czyli odpowiada popularnemu formatowi A4. To stosunkowo niewielka mata, która sprawdzi się do wycinania małych elementów. Na powierzchni maty wyznaczone są linie pomocnicze oraz najpopularniejsze kąty: 30°, 45°, 60°, 90°. Mata jest dwustronna, po jednej stronie umieszczona jest podziałka w centymetrach, a na drugiej w calach. Dwustronne maty są jednocześnie trwalsze, gdyż mają dwa razy większą powierzchnię do cięcia do wykorzystania, niż maty tylko jednostronne.

Maty samogojące bo tak często nazywa się je ze względu na specjalne właściwości wierzchniej warstwy, która zasklepia się po cięciu, przeznaczone są do cięcia po ich powierzchni za pomocą noży krążkowych, precyzyjnych skalpeli, cyrkli oraz noży segmentowych. Mata ma grubość 2 mm, posiada trzy warstwy z czego centralna jest sztywną, zabezpieczającą przed przecięciem na wylot, a wierzchnie warstwy to powierzchnie do cięcia.

Warto przestrzegać kilku prostych zasad, żeby wydłużyć żywotność maty. Przede wszystkim nie wolno zwijać ani zaginać maty bo może to ją nieodwracalnie uszkodzić. Przechowuj matę na płasko, z daleka od źródeł ciepła. Po powierzchni maty nie powinno się też prasować. Do czyszczenia maty polecamy wykorzystanie wyłącznie wilgotnej ściereczki, kategorycznie nie należy używać silnych środków zawierających alkohol czy rozpuszczalniki bo doprowadzą do zniekształceń nadrukowanych linii na powierzchni maty.

Mat nie wolno używać do cięcia nożem OLFA MC-45 i MC45/DX, które tną pod kątem.

Producent:
OLFA
Rozmiar maty:
30 x 21 cm
Grubość maty:
2 mm
Rodzaj maty:
dwustronna

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij