Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Mata podkładowa OLFA A3 (43 x 30 cm)

OLFA CM-A3-RC
Cena brutto
69.99 
Dostępność: Brak

Twój adres e-mail zostanie dodany do specjalnej listy oczekujących na ten produkt. Gdy tylko znajdzie się on w magazynie, otrzymasz automatycznie informację o jego dostępności, a Twój adres e-mail zostanie usunięty z listy.

Dodaj do schowka  Porównaj 
 

Mata podkładowa OLFA CM-A3-RC (rozmiar A3)

Precyzyjne wycinanie elementów może być znacznie prostrze, gdy wykorzystasz nóż o ostrzu obrotowym. W szczególności gdy wycinasz długie odcinki po prostej, użycie noża krążkowego da lepsze efekty niż cięcie tradycyjnymi nożyczkami. Wykonasz cięcie błyskawicznie i precyzyjnie. Maty podkładowe OLFA są przeznaczone właśnie do cięcia po ich powierzchni przy użyciu noży krążkowych, precyzyjnych skalpeli, cyrkli oraz noży segmentowych. Taki zestaw do cięcia jest niezastąpiony w wielu pracowniach krawieckich, modelarskich, rękodzielniczych.

Maty bardzo często nazywane są samogojącymi ze względu swoje właściwości. Specjalne tworzywo, którym pokryta jest powierzchnia maty potrafi zasklepiać się po wykonanym cięciu. Dzięki temu maty mają długą żywotność. Dodatkowo maty OLFA są dwustronne. Na jednej stronie posiadają siatkę w centrymetrach, a na drugiej w calach wraz z pomocniczymi liniami oznaczającymi najpopularniejsze kąty: 30°, 45°, 60°, 90°. Maty podkładowe OLFA są polecane zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów.

Mata OLFA CM-A3-RC ma powierzchnię 60 x 45 cm, co odpowiada popularnemu formatowi A3. To mata o średnim rozmiarze, która znajdzie zastosowanie zarówno u osób szyjących, jak i składających modele czy tworzących indywidualne kartki okolicznościowe. Grubość maty wynosi 2 mm, składa się z 3 warstw - centralna warstwa jest sztywna, zabezpiecza matę przed przecięciem na wylot, z kolei wierzchnie służą do swobodnego cięcia po ich powierzchni.

Maty należy przechowywać na płasko, nie wolno ich rolować ani składać bo uszkodzą się nieodwracalnie. Przechowując unikaj pozostawiania ich wytawionych na długotrwałe działanie promieni słonecznych, ani nie zostawiaj ich w pobliżu źródeł ciepła. Do czyszczenia maty zalecamy wykorzystanie wyłącznie wilgotnej, miękkiej ściereczki. Kategorycznie nie wolno stosować silnych środków czyszczących zawierających alkohol czy rozpuszczalniki bo uszkodzą nadrukowaną na powierzchni siatkę.

Mat nie wolno używać do cięcia nożem OLFA MC-45 i MC45/DX, które tną pod kątem.

Producent:
OLFA
Rozmiar maty:
45 x 30 cm
Grubość maty:
2 mm
Rodzaj maty:
dwustronna

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij