Maszyna Janome Sew Mini nie jest już oferowana w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z modelem Brother KD144S, dedykowanym dla najmłodszych miłośników szycia.
Maszyna Janome Sew Mini to mała, łatwa w obsłudze, wielofunkcyjna maszyna do szycia dla dzieci. Idealna na rozpoczęcie nauki szycia. Jest wyposażona w 10 najważniejszych programów ściegowych (ściegi proste i zyg-zak o różnej długości i ścieg dekoracyjny) oraz możliwość szycia wstecz. W nowej wersji kolorystycznej każdy program ściegowy ma przypisany określony kolor, przez co obsługa maszyny i wybór ściegów jest jeszcze łatwiejszy.
Jej kompaktowa budowa, łatwość i bezpieczeństwo obsługi zostały stworzone z myślą o obsługujących ją dzieciach. Aby chronić dziecięce ręce Janome Sew Mini posiada specjalnie skonstruowaną stopkę (chroni ona palce dziecka przed przypadkowym ukłuciem igły), a także obniżoną prędkość szycia (szyje połowę wolniej, niż standardowe maszyny do szycia).
Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i może z pozoru delikatnej budowy, Janome Sew Mini nie jest zabawką, tylko pełnowartościową maszyną do szycia.
Twoje dziecko uszyje na niej ubranko dla lalki czy misia, a nawet ozdobną poszewkę na poduszkę do salonu.
Janome Sew Mini DX2 to doskonała maszyna dla małego pasjonaty szycia.
Zalecana dla dzieci od 8 roku życia.
Gratis do maszyny Janome Sew Mini otrzymasz:
5 kolorów nici
5 szpulek plastikowych, płaskich
Poznaj funkcje
Liczba programów jest zależna od tego, jak bogato wyposażoną maszyną dysponujemy. W każdym modelu dostępne są podstawowe ściegi użytkowe. Im bardziej zaawansowana maszyna, tym większy jest zasób dostępnych programów ściegowych. W komputerowych modelach maszyn możemy mieć również możliwość wyszywania liter, cyfr i znaków specjalnych.
Wybór programu ściegowego następuje poprzez ustawienie specjalnego pokrętła, a w maszynach komputerowych za pomocą przycisków funkcyjnych.
Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć maszyna potrafi wykonać w ciągu minuty. Przeciętnie ta wartość w domowych maszynach wynosi 800 - 860 wkłuć. Na rynku występują również modele o zwiększonej prędkości, wykonujące nawet 1000 ściegów w minutę.
W maszynach mechanicznych prędkość szycia kontrolujemy wyłącznie naciskając na rozrusznik nożny.
W modelach komputerowych najczęściej znajduje się też suwak, który pomoże nam wyregulować prędkość pracy urządzenia.
Możliwość szycia wstecz to podstawowa funkcjonalność, przydatna np. gdy chcemy wzmocnić ścieg na jego początku i końcu. W praktycznie każdej współczesnej maszynie do szycia odnajdziemy taką funkcję.
Funkcja regulacji naprężenia górnej nici występuje w każdej maszynie do szycia. Standardowo regulację wykonamy pokrętłem, które znajduje się z przodu maszyny, nad igielnicą. W zaawansowanych modelach maszyn możemy napotkać komputerową, a nawet automatyczną regulację.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne, by powstałe ściegi były perfekcyjne. Należy je dostosować do rodzaju materiału, jego grubości, liczby warstw, metody szycia, a także rodzaju używanych nici. Zalecamy przed rozpoczęciem szycia przeprowadzać próbę, aby znaleźć optymalne ustawienie.
Szpulownik służy do nawijania nici na małą szpulkę, którą umieszcza się w bębenku. Sam proces szpulowania jest bardzo szybki i łatwy. Zalecamy przeczytanie instrukcji, by mieć pewność, jak prawidłowo poprowadzić nitkę do szpuleczki na trzpieniu szpulownika. Zaawansowane modele maszyn do szycia mają niezależne systemy szpulowania. Pozwalają one nawijać nici równocześnie podczas szycia, bez konieczności przerywania pracy.
Chwytacz to element maszyny, który odpowiada za wiązanie nici podczas szycia. W maszynach domowych spotkamy dwa rodzaje chwytaczy: wahadłowy i rotacyjny. Zaletą chwytacza rotacyjnego jest łatwiejszy dostęp do dolnej szpulki i jej szybsza wymiana.
W opinii wielu użytkowników maszyny z chwytaczem rotacyjnym pracują ciszej.
Wolne ramię pozwoli wygodnie wszyć rękawy, podwinąć nogawki, a także okaże się niezastąpione podczas szycia dziecięcej odzieży, ze względu na jej niewielkie rozmiary. Aby skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy zdemontować wysuwany stolik maszyny. To podstawowy element, który spotkamy w niemal każdej domowej maszynie do szycia.
Mechanizm transportu to jeden z najistotniejszych elementów maszyny do szycia, który odpowiada za płynne przesuwanie materiału pod stopką dociskową. Łatwą do zauważenia różnicą pomiędzy mechanizmami jest liczba zastosowanych ząbków. Większa liczba punktów transportujących przekłada się na precyzję pracy mechanizmu.
Ząbki transportujące można wyłączać np. by móc samemu przesuwać materiał podczas pikowania z wolnej ręki. Podstawowe modele maszyn mogą nie mieć funkcji wyłączania, więc stosuje się wtedy specjalną płytkę. Po jej nałożeniu na płytkę ściegową ząbki transportera nie mają kontaktu z tkaniną.
- Dostępne ściegi proste, zyg-zak oraz ozdobny
- Bezpieczna prędkość szycia: 350 wkłuć na minutę
- Stopka zabezpieczająca palce przed ukłuciem
- Możliwość szycia wstecz
- Regulowane naprężenie nici górnej
- Wbudowany szpulownik
- Chwytacz rotacyjny, ułatwiający wymianę dolnej szpulki
- Wolne ramię, ułatwiające szycie na okrągło nogawek i rękawów
- 4-punktowy transport ząbkowy, zapewniający płynne przesuwanie materiału
Standardowe wyposażenie
- Stopka uniwersalna, zabezpieczająca przed ukłuciem igłą
- Igła
- Dwie szpulki
- Nawlekacz
- Rozrusznik nożny z przewodem
- Instrukcja obsługi w języku polskim
- wysuwany (szuflada)
- 130/705 H