Maszyna 2 w 1 coverlock Husqvarna Viking S21
Maszyna do szycia Husqvarna Huskylock S21 to coverlock czyli połączenie owerloka z renderką. Tego typu maszyna pozwoli Ci profesjonalnie obrzucić brzegi materiału i jednocześnie zszyć je z wykorzystaniem mocnego, a jednocześnie elastycznego ściegu owerlokowego. Po przestawieniu w tryb renderki możesz z kolei wykańczać doły bluzek i t-shirtów wykorzystując ścieg drabinkowy, a także trwały i elastyczny ścieg łańcuszkowy.
Husqvarna Viking S21 szyje z maksymalną prędkością 1100 wkłuć na minutę, co pozwala na sprawne obrzucanie i szybkie wykonywanie kolejnych projektów. Maszyna pozwala na szycie 2-, 3-, 4- nitkowym ściegiem owerlokowym, ściegami drabinkowymi oraz ściegiem łańcuszkowym, w sumie dając do dyspozycji 21 ściegów. Z łatwością możemy zmieniać parametry szycia takie jak długość i szerokość ściegu, szerokość obcinania czy siła nacisku stopki. Naprężenie nici ustawia się automatycznie po ustawieniu pokrętła na wybrany program, a następnie mamy możliwość ręcznego skorygowania napięcia nitek. Transporter różnicowy odpowiadający za płynne przesuwanie materiału pozwoli Ci uzyskać idealne szwy nawet na bardzo elastycznych i delikatnych materiałach.
Doskonałe ściegi z automatycznym ustawieniem naprężenia
Zależy Ci na doskonałej jakości ściegów na każdym rodzaju szytego materiału? Wybierz Husqvarnę Viking S21 stworzoną z myślą o perfekcyjnym szyciu tkanin i dzianin. Możesz z powodzeniem wykorzystać ją w w domowej pracowni, w szkole szycia, podczas warsztatów krawieckich, jak i nawet jako wsparcie małej prawcowni rękodzielniczej. Obsługa maszyny jest łatwa, zaznajomienie się z nią nie zajmie Ci wiele czasu. Stabilna i solidna konstrukcja maszyny oparta o metalowe podzespoły pozwala uzyskać wysoki komfort pracy przez długie lata.
Kolorowe oznaczenia ułatwiają przygotowanie maszyny do pracy, nawlekanie odbywa się po kolei podążając za punktami oznaczonymi kropką o tym samym kolorze. Dodatkową pomocą jest także kolorowy schemat umieszczony na wewnętrznej pokrywie oraz poradnik nawlekania dołączony na płycie DVD (poradnik w języku angielskim). W komplecie z maszyną Husqvarna S21 otrzymujesz także dodatkowe elementy wyposażenia, wśród nich na szczególną uwagę zasługują: stolik powiększający pole pracy, który poprawia komfort szycia większych elementów, a także praktyczny woreczek na ścinki. Instrukcja obsługi w języku polskim dostępna jest do pobrania na dole strony.
Poznaj funkcje
Liczba igieł i nici używanych do tworzenia ściegu jest zależna od aktualnego trybu pracy. Jednocześnie możemy korzystać z 1 lub 2 igieł i używać od 2 do 5 nici, w zależności od stosowanego programu ściegowego. Szczegółowe opisy programów znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba nici i igieł używanych do tworzenia ściegu jest zależna od aktualnego trybu pracy. Jednocześnie możemy korzystać z 1 lub 2 igieł i używać od 2 do 5 nici, w zależności od stosowanego programu ściegowego. Szczegółowe opisy programów znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć maszyna potrafi wykonać
w ciągu minuty. Ta wartość w domowych coverlokach przekracza 1000 wkłuć.
Regulacja prędkości odbywa się poprzez nożny rozrusznik - im większy nacisk na niego, tym szybsza praca urządzenia.
Regulacja długości ściegu pozwala modyfikować gęstość ściegu za pomocą pokrętła. Zakres regulacji jest zależny od modelu maszyny.
Mereżka, czyli gęsty ścieg rolujący, świetnie sprawdzi się podczas ozdobnego wykańczania apaszek, obrusów czy sukienek. Większość współczesnych owerloków i coverloków ma możliwość szybkiego przełączenia na tryb szycia mereżką, bez konieczności zmiany stopki ani płytki ściegowej. W zależności od modelu, do dyspozycji możemy mieć ścieg rolujący 3-nitkowy lub 2- i 3-nitkowy.
Funkcja ta pozwoli nam na opuszczenie noża obcinającego materiał. W
zależności od modelu zrobimy to specjalną dźwignią na korpusie
maszyny lub ręcznie, obracając mechanizm pod pokrywą przednią.
Niezależnie od wybranej metody, włączenie oraz wyłączenie noża jest
łatwe i nie sprawia trudności.
Dzięki możliwości regulacji szerokości obcinania materiału możemy kontrolować ustawienie noża obcinającego. Regulacji może być potrzebna np. w sytuacji, gdy nóż pozostawia zbyt dużo materiału i brzegi są ściągane przez nici powstałego ściegu.
Transport różnicowy (dyferencjał) to jedna z głównych zalet coverloków.
Mechanizm transportu składa się z dwóch rzędów ząbków transportera, a
każdy z nich działa niezależnie od siebie. Możemy ustawić ząbki tak, aby
pracowały równ
o. Przy innej regulacji jedne ząbki będą pracowały
szybciej od drugich. W efekcie funkcja ta pomaga zniwelować rozciąganie
się elastycznych materiałów podczas szycia. Mechanizm różnicowy pozwala
też celowo uzyskać wdawanie lub rozciąganie materiału np. gdy chcemy
marszczyć materiał.
Przeplot, czyli drabinka. Charakterystyczny skomplikowany splot w ściegach coverlockowych. Najczęściej spotkamy się z przeplotem dolnym, czyli formującym drabinkę na spodniej warstwie wykańczanego materiału. Są również modele, które dają możliwość wykonania górnego przeplotu, czyli drabinki na wierzchu materiału, co podniesie z pewnością walory estetyczne wykończonego projektu.
Regulacja ta, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na
ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Im wyższa wartość, tym większy nacisk stopki. Z kolei, im więcej stopni ma regulacja, tym dokładniej możemy ustawić docisk.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne do tego, by uzyskać perfekcyjne ściegi. Naprężenie należy dostosować do rodzaju materiału, jego grubości,a także rodzaju używanych nici. Do regulacji służą wyskalowane pokrętła znajdujące się w korpusie maszyny. Im wyższą ustawimy wartość, tym większe uzyskamy naprężenie nitki. Przed rozpoczęciem szycia dobrze jest przeprowadzić próbę, by znaleźć optymalne ustawienie.
Producenci starają się możliwie najbardziej ułatwić proces nawlekania covera. Jednym z takich udogodnień jest specjalna dźwignia, która pozwala wysunąć chwytacz. Dzięki temu mamy do niego lepszy dostęp, a nawleczenie staje się wygodniejsze. Pojawiają się również specjalne nawlekacze, które po wprowadzeniu do nich nici same nawleką chwytacz. Należy mieć na uwadze fakt, że brak nawlekacza wcale nie oznacza, że będziemy mieli kłopot z nawleczeniem maszyny. W każdym urządzeniu system nawlekania wygląda inaczej, nie zawsze niezbędna jest dodatkowa pomoc.
Niemal każda maszyna jest wyposażona w oświetlenie. W zależności od
modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny
LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii oraz posiada
dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas
długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni.
Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.
Barwny system nawlekania nici pozwoli szybciej opanować sposób nawlekania. Każda z nitek ma przypisany swój własny kolor. Oznaczone są nim również wszystkie punkty, przez które należy przeprowadzić nitkę. Podążając krok po kroku po barwnych znakach, bez trudu nawleczemy poprawnie każdą nitkę.
Manualny obcinacz nitek to nic innego, jak niewielki nożyk umieszczony w wygodnym miejscu. Pozwala on na szybkie odcięcie wszystkich nici, bez konieczności sięgania po nożyczki. Najczęściej nożyk umiejscowiony jest po lewej stronie obudowy covera.
Pojemnik na ścinki pomoże nam zadbać o porządek wokół miejsca pracy.
Zakładany na front maszyny pojemniczek ustawiony jest w taki sposób, by
skrawki materiału spadały wprost do niego. Tego typu rozwiązanie
ułatwia utrzymanie porządku podczas pracy. Warto zwrócić uwagę na to,
czy maszyna ma możliwość założenia pojemnika na ścinki. Niektóre modele
mają pojemnik w wyposażeniu standardowym, w innych natomiast pojemnik
jest wśród akcesoriów opcjonalnych - do dokupienia oddzielnie.
- 21 dostępnych programów ściegowych, w tym: 4-nitkowy ścieg owerlokowy, 4- nitkowy ścieg zabezpieczający szeroki, 4- nitkowy ścieg zabezpieczający wąski, 3- nitkowy ścieg owerlokowy szeroki, 3- nitkowy ścieg owerlokowy wąski, 3-nitkowy ścieg płaski szeroki, 3-nitkowy ścieg płaski wąski, 3-nitkowy ścieg owerlokowy rozciągliwy, 3-nitkowy ścieg zawijany, 2-nitkowy ścieg owerlokowy szeroki, 2-nitkowy ścieg owerlokowy wąski, 2-nitkowy ścieg krawędziowy wąski, 2-nitkowy ścieg płaski szeroki, 2-nitkowy ścieg zawijany owerlokowy szeroki, 2-nitkowy ścieg zawijany owerlokowy wąski, 3-igłowy ścieg drabinkowy, 2-igłowy ścieg drabinkowy szeroki, 2-igłowy ścieg drabinkowy wąski, ścieg łańcuszkowy
- możliwość szycia 1, 2 lub 3 igłami (system igieł ELx705)
- możliwość szycia 2, 3, lub 4 nićmi
- prędkość maksymalna - 1100 wkłuć na minutę
- płynna regulacja długości ściegu (1-4mm)
- możliwość wykonywania ściegu rolującego (mereżki)
- możliwość włączania i wyłączania noża obcinającego
- możliwość regulacji szerokości obcinania szytego materiału do 7mm
- regulacja transportu różnicowego
- ściegi drabinkowe z dolnym przeplotem
- regulacja docisku stopki
- nawlekacz nici dolnego chwytacza oraz chwytacza łańcuszkowego
- automatyczna regulacja naprężenia nici
- oświetlenie pola pracy - żarówka
- barwny system nawlekania nici, co gwarantuje ich szybką i wygodną zmianę
- zatrzaskowe mocowanie stopki
- maksymalny wznios stopki dociskowej - 3,5-7 mm
Standardowe wyposażenie
- Stopka uniwersalna (w maszynie)
- 4x stożek na szpulkę
- 4x blokada zabezpieczający szpulkę
- 4x siatka zabezpieczająca szpulkę
- 2x śrubokręt (zwykły oraz 6-kątowy do wymiany igieł)
- Zestaw igieł ELx705 (2x80, 3x90)
- Płytka do ściegu drabinkowego i łańcuszkowego
- Stolik powiększający pole pracy z 4-ma nóżkami i ruchomą pinezką
- Konwerter ściegu na 2/3
- Nawlekacz igły
- Pinceta
- Pędzelek do czyszczenia
- Oliwiarka
- Zapasowy nóż górny
- Pojemnik z siatką na ścinki materiału
- Pudełko na akcesoria
- Miękki pokrowiec
- Rozrusznik nożny
- Instrukcja obsługi w języku polskim
- Poradnik nawlekania maszyny na płycie DVD (język angielski)
Gwarancja, instrukcja
- Coverlok Husqvarna Huskylock S21 ma 5 lat gwarancji w systemie door-to-door.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. Zobacz szczegółowe warunki gwarancji. - Do pobrania dostępna jest elektroniczna instrukcja obsługi w języku polski Husvarna Viking S21 .
- Coverlock
- Dolny
- Tak
- Tak (szybkie przełączenie)
- Automatyczne
- Dolnego chwytacza
- Chwytacza łańcuszkowego
- osobne pudełko
- Pokrowiec
- Żarówka
- ELx705