Hafciarka wieloigłowa Brother PR-680W
Model bazuje na sprawdzonej, poprzedniej wersji PR680W. Ilość igieł haftujących, konstrukcja maszyny i jej trwałość pozostała ta sama. Warto zwrócić uwagę, że PR680W posiada jednak lepszy procesor, dzięki czemu hafciarka szybciej startuje po odcięciu nici, zastosowano w niej większy wyświetlacz dla jeszcze łatwiejszej obsługi i wyciszono hałas maszyny dla przyjemniejszej pracy. Główną jednak nowością w stosunku do swej poprzedniczki, jest obecność w modelu PR680W lasera krzyżowego umożliwiającego bardzo precyzyjne ustawienie położenia i kąta z jakim haftowany będzie wzór. Ponadto w nowym modelu dostępny jest również moduł Wi-Fi umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie plików do maszyny.
Hafciarka doskonale łączy cechy przemysłowej wydajności z komfortem, jaki zapewnia mała maszyna do haftu. Świetnie sprawdza się podczas haftowania krótkich serii w usługach hafciarskich, sklepach, na imprezach okolicznościowych, dla agencji reklamowych, studiów projektowych, dla hafciarni oraz producentów odzieży, szwalni. W odróżnieniu od maszyn stricte "domowych", ta zapewnia pełnię możliwości maszyny przemysłowej.
PR-680W bardzo łatwo przezbraja się z haftu płaskiego na czapki i odwrotnie. W przeciwieństwie do innych maszyn nie trzeba wymieniać płytki ściegowej, nie trzeba podnosić stopki, czy zmieniać ustawienia komputera maszyny.
PR-680W tworzy precyzyjny haft. Szczególnie ładnie wychodzą hafty na czapkach. Prawdopodobnie jest to najszybsza maszyna na świecie pod względem szybkości zmiany konfiguracji maszyny. Cecha ta w istotny sposób wpływa na wzrost wydajności pracy, szczególnie gdy często haftujemy czapki. Maszynę wyposażono również w czujnik wielkości tamborka. Nie jest zatem możliwe uderzenie igły w tamborek, co jest najczęstszą przyczyną awarii innych hafciarek. Zapraszamy na pokaz możliwości hafciarek do naszego salonu sprzedaży.
Poznaj funkcje
Liczba igieł wynika z zaawansowania i przeznaczenia urządzenia. W przypadku domowych hafciarek stosuje się jedną igłę, co wiąże się z każdorazową zmianą nici w przypadku wielokolorowego haftu. Hafciarki przemysłowe mają do dyspozycji większą liczbę igieł - w zależności od modelu jest ich od 4 do nawet 15. Maszyna potrafi automatycznie przełączać się pomiędzy igłami, zgodnie z przygotowanym projektem haftu. W efekcie uzyskuje się większą płynność pracy. Im większą liczbę igieł ma hafciarka, tym więcej kolorów może zawierać haft, bez konieczności ponownego nawlekania nici.
Maksymalne pole haftu to jeden z najważniejszych parametrów hafciarki. Określa bowiem maksymalną wielkość haftu, który będziemy mogli wykonać na danym modelu hafciarki bez konieczności przepinania materiału w tamborku.
Prędkość haftowania informuje nas o tym, jaką liczbę wkłuć maszyna potrafi wykonać w ciągu minuty. Należy mieć na uwadze fakt, że jest to maksymalna prędkość, a na jej osiągnięcie składa się kilka czynników. Maszyna osiąga ją haftując duże obiekty ściegiem stebnowym. Haftując np. ściegiem satynowym prędkość będzie już nieco mniejsza. Gdy haftujemy małe detale powinniśmy stosować mniejszą prędkość, ponieważ cienka nitka może zrywać się przy dużych prędkościach. Zmniejszenie prędkości może też poprawić jakość samego haftu.
Najczęściej w hafciarkach mamy do wyboru kilka języków menu. Nie zawsze jednak producent decyduje się na udostępnienie polskiej wersji językowej.
Nawigacja w języku polskim to z pewnością dodatkowy atut maszyny, który pomoże szybko opanować jej obsługę. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne hafciarki są na tyle intuicyjne, że nawet osoba, która nie zna np. języka angielskiego, powinna poradzić sobie z opanowaniem wszystkich funkcji urządzenia.
Liczba wbudowanych haftów jest różna w zależności od modelu hafciarki. W wewnętrznej pamięci urządzenia znajdziemy gotowe wzory przygotowane przez producenta. Najczęściej ich liczba waha się od kilkudziesięciu do nawet ponad 200. Zasób haftów można rozszerzać np. poprzez specjalne kolekcje haftów lub samodzielnie, tworząc wzory w programie do projektowania haftów.
Wbudowany alfabet da nam możliwość łatwego spersonalizowania produktów. Najczęściej w hafciarce odnajdziemy kilka różnych czcionek, pozwalających uzyskać ozdobne napisy. Warto zwrócić uwagę na to, że nie każda hafciarka ma wbudowane czcionki z polskimi znakami.
Liczba wbudowanych czcionek jest różna, w zależności od modelu hafciarki. Im większa liczba czcionek, tym większa swoboda w tworzeniu napisów dopasowanych do ozdabianego projektu.
Edycja haftów pozwoli modyfikować wzory bezpośrednio z poziomu panelu hafciarki. Wśród opcji znajdziemy m.in. zmianę rozmiaru haftu, lustrzane odbicie, kopiowanie elementów, ich obracanie i przemieszczanie. Zakres funkcji zależy od modelu hafciarki. Ich liczba nigdy nie zastąpi wprawdzie profesjonalnego programu do projektowania haftów, ale pozwoli w szybki sposób dostosować wzór do aktualnych potrzeb.
Możliwość łączenia haftów i napisów to jedna z podstawowych zalet hafciarek. Pozwala ona na dodanie napisu do wczytanego obrazka i odwrotnie. Przed zakupem hafciarki warto zwrócić uwagę, czy urządzenie ma taką możliwość.
Wyszywanie monogramów literowych jest rozwiązaniem, za pomocą którego utworzymy dekoracyjne kompozycje liter. To cenna funkcja dla osób, które np. chcą ozdabiać produkty inicjałami.
Producenci urządzeń haftujących rozwijają nieustannie technologię haftu i oprogramowanie maszyn. Co za tym idzie, hafciarki mają własne formaty plików, które zawierają dane niezbędne do idealnego przeniesienia wzoru z pliku na produkt finalny. Projektując lub zamawiając wzór haftu, należy zwrócić szczególna uwagę na rozszerzenie, w jakim zostanie zapisany plik, tak aby hafciarka mogła go poprawnie odczytać.
Wolne ramię może okazać się niezbędne, jeśli planujemy haftować na gotowych produktach, np. na odzieży. Wpięcie koszulki w tamborek może okazać się kłopotliwe np. gdy będziemy chcieli wyhaftować logo na piersi. Tylna część materiału będzie wówczas znajdowała się pomiędzy tamborkiem a płytką ściegową, co uniemożliwi wykonanie haftu. Rozwiązaniem jest hafciarka wyposażona w wolne ramię, bo dzięki niemu tylna część koszulki znajdzie się poniżej ramienia i wówczas bez kłopotu można rozpocząć pracę. Wybierając hafciarkę warto zastanowić się, czy będziemy haftować na gotowych produktach, czy może wyłącznie na półproduktach, kocach, ręcznikach. W takich sytuacjach brak wolnego ramienia nie będzie uciążliwy.
Szpulownik służy do nawijania nici bębenkowej na szpulkę. Sam proces szpulowania jest bardzo szybki i łatwy. Po zakończeniu nawijania szpulka jest gotowa do tego, by umieścić ją w bębenku i kontynuować pracę. Zaawansowane modele maszyn mają niezależne systemy szpulowania, które pozwalają nawijać szpulkę podczas haftowania, bez konieczności przerywania pracy.
Nawlekacz w łatwy sposób pomoże w przewleczeniu nitki przez oko igły. W zależności od typu hafciarki możemy napotkać różne warianty nawlekacza. Manualny nawlekacz należy opuścić ręcznie i przeprowadzić przez niego nitkę, a następnie unieść ponownie dźwigienkę do góry. Automatyczny nawlekacz jest nieco szybszy, wystarczy wprowadzić w niego nitkę i jednym ruchem nawlec igłę.
Z kolei elektroniczny nawlekacz to rozwiązanie stosowane zaawansowanych modelach hafciarek. Po wprowadzeniu do niego nitki pozostaje nam nacisnąć przycisk nawlekania, a resztę maszyna wykona sama.
Hafciarka wyposażona w czujnik zrywu potrafi rozpoznać, że nić została zerwana lub skończyła się. W takiej sytuacji maszyna zatrzyma się i zasygnalizuje problem odpowiednim komunikatem. Bardziej zaawansowane hafciarki mają opcję automatycznego powrotu do miejsca zrywu nitki, by stamtąd kontynuować wykonywanie wzoru. Czujnik reaguje na zerwanie zarówno górnej, jak i dolnej nitki.
Niemal każda maszyna jest wyposażony w oświetlenie. W zależności od modelu, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii i ma dłuższą żywotność. Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni. Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.
W zaawansowanych modelach maszyn możemy spotkać się z większą liczbą diod, które doświetlą np. przestrzeń pomiędzy ramieniem a igłą.
Automatyczne obcinanie nici w hafciarce przyda się w momencie, gdy wymusimy zatrzymanie pracy maszyny np. po to, by sprawdzić poprawność naprężenia nici lub wprowadzić drobne korekty ułożenia materiału w tamborku. Nożyki obcinają nici tuż przy materiale, pozostawiając świetny efekt końcowy.
Obcinanie nici pomiędzy obiektami tego samego koloru pozwala nam zdecydować, czy chcemy pozostawić nić pomiędzy obiektami, czy obciąć ją. Hafciarka będzie pracowała w sposób zadany jej na etapie projektowania haftu. Pod warunkiem, że ma taką funkcję. Przed zakupem warto upewnić się, czy wybrany model hafciarki ma taką opcję, ze względu na jej istotny wpływ na końcowy wygląd haftu.
Wyświetlacze są stosowane już niemal w każdej hafciarce. W zależności od modelu mogą różnić się zastosowaną technologią i wielkością. Ich przeznaczenie jednak jest takie samo. Służą do tego, by w możliwie najbardziej przystępny sposób wykorzystać możliwości urządzenia. W nowoczesnych hafciarkach instalowane są już duże, kolorowe wyświetlacze z obsługą dotykową.
Regulacja naprężenia nici górnej odbywa się najczęściej za pomocą pokrętła umieszczonego z frontu hafciarki, ponad igielnicą. W zaawansowanych modelach pokrętła mogą zostać zastąpione komputerową regulacją. Perfekcyjne hafty są ściśle powiązane z dobrym doborem naprężeń nici. Należy je więc dopasować do materiału, jego grubości, a także rodzaju używanych nici. Idealne ustawienia sprawią, że na prawej stronie haftu będzie widać tylko nić górną, a na spodzie - nić spodnią z zewnętrzną krawędzią z górnej nici. Rzadko zachodzi konieczność dodatkowej regulacji nici spodniej. Może pojawić się w sytuacji, gdy zmienimy grubość nici.
Wbudowane porty w hafciarce pozwolą na sprawne przenoszenie haftów pomiędzy komputerem a maszyną. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są standardowe gniazda USB, dzięki którym podłączymy przenośną pamięć oraz USB-Link, pozwalające na bezpośrednie połączenie komputera z hafciarką. Trzecim rodzajem gniazd, stosowanym już coraz rzadziej, są gniazda na specjalną kartę pamięci, zawierającą zapisaną kolekcję haftów.
- prędkość maks. 1000 ściegów/min
- pole haftu dla tamborków płaskich 300x200mm
- pole haftu na czapkach 130x50mm
- 28 krojów pisma
- 110 wbudowanych wzorów haftów
- wskaźnik laserowy dla lepszego pozycjonowania wzoru
- możliwość haftowania na obuwiu
- możliwość stosowania tamborków okrągłych
- możliwość stosowania tamborka sprężynowego
- możliwość podłączenia do PC poprzez USB
- port USB umożliwiający korzystanie z PenDrive'a - port USB, umożliwiający podłączenie myszki
- kolorowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości HD
- możliwość edycji haftu z poziomu panelu sterującego
- automatyczne tworzenie ramek z poziomu panelu sterującego
- czujnik zrywu górnej i dolnej nitki
- pamięć wewnętrzna
- funkcja naprawiania haftów
- oświetlenie o barwie zbliżonej do światła naturalnego
- możliwość powiększania napisów bez utraty jakości
- możliwość układania liter na łuku o dowolnej krzywiźnie, obracania, zmieniania gęstości ściegu, regulowania odległości między literami
- automatyczny nawlekacz nitki
- możliwość przeprogramowania kolejności zmian kolorów we wzorze
- możliwość doboru odpowiednich kolorów nici z palety barw, widocznych na ekranie
- automatyczne zatrzymanie maszyny po zerwaniu górnej i dolnej nici
Standardowe wyposażenie
- Tamborek 40 mm x 60 mm
- Tamborek 100 mm x 100 mm
- Tamborek 130 mm x 180 mm
- Tamborek 200 mm x 300 mm
- 4 kratki do pozycjonowania (300x200, 180x130, 100x100, 60x40mm)
- 2 uchwyty na tamborki
- Zewnętrzny szpulownik nici
- 6 szpulek
- 6 siatek do szpulek
- 6 podkładek na szpulkę
- 6 uchwytów zabezpieczających szpulkę
- 2 zestawy igieł
- Ręczny nawlekacz igły
- Uchwyt na czytnik kart
- Nakładka na płytkę ściegową
- Nożyk do szwów
- Nożyczki
- Pinceta
- Długopis dotykowy
- 5 śrubokrętów
- Klucz 13x10
- Oliwiarka
- Pędzelek
- Kabel USB
- Kabel zasilający
- Instrukcja obsługi
Gwarancja, instrukcja
- Maszyna posiada 12 miesięcy gwarancji.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. - Zapoznaj się z instrukcją obsługi tego modelu.
- Hafciarka
- DST
- PES
- PHC
- Dotykowy
- Kolorowy
- 40 x 60 mm
- 100 x 100 mm
- 130 x 180 mm
- 200 x 300 mm
- Cylindryczny - opcjonalnie
- 1x SD
- 3 x USB
- LED 4-punktowy
- HAx130 EBBR