Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Zestaw 6 nici metalizowanych do szycia Ariadna Metallic Earth (ziemia)

ARIADNA METALLIC EARTH
Cena brutto
32.99 
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już w poniedziałek

Zestaw nici metalicznych Ariadna Metallic Earth

Metalizowane nici do szycia ozdobnego. Sześć szpulek: 2x 150m + 4x 250m.

Pośród różnorodnych nici do szycia dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz zarówno standardowe nici odzieżowe do codziennego szycia, jak i nieco bardziej wyszukane produkty. Jednym z nich jest komplet nici metalizowanych Ariadna Metallic po którego chętnie sięgną kreatywne osoby, chcące w oryginalny sposób wykończyć swoje projekty. Metaliczna nitka sprawdzi się do ozdabiania odzieży, kostiumów, dodatków do domu, a nawet szatek chrzcielnych. Nici Ariadna pochodzą z polskiej fabryki nici mieszczącej się w Łodzi, to jedne z najchętniej wybieranych nici w naszym sklepie.

Pudełko zawiera sześć nitek metalicznych o różnych barwach, jeśli przyjrzymy się im dokładniej zauważymy, że cztery z nich są nićmi gładkimi, z kolei pozostałe dwie posiadają charakterystyczną fakturę, która wynika z zastosowania nici poliestrowej z oplotem z nitki metalizowanej. Metaliczne nitki kapitalnie sprawdzają się jako element dekoracyjny. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od tego w jaki sposób je wykorzystasz, będą lśnić i nadadzą Twojemu dziełu indywidualnego charakteru.
Skład nici zawiera 60% poliestru oraz 40% przędzy metalicznej.

Dla każdego kto po raz pierwszy ma styczność z szyciem nićmi metalicznymi cenne mogą okazać się drobne wskazówki. Przede wszystkim, ze względu na wyraźnie większą grubość taka nitka potrzebuje większego oczka w igle. Dobrym pomysłem jest zastosowanie dedykowanych igieł do szycia nićmi metalicznymi. Warto szyć wolniej, żeby zminimalizować nagrzewanie się igły powstające w wyniku nieustannego tarcia nici o igłę. Ponadto często stosowaną praktyką jest zmniejszenie naprężenia górnej nici, a jeśli tylko jest to możliwe - umieszczanie nitki metalizowanej na poziomym trzpieniu. Nitka ułożona w ten sposób będzie łatwiej się rozwijać, jak i jej napięcie będzie również odrobinę mniejsze. Podczas szycia nićmi metalizowanymi poleca się stosowanie poliestrowej nici spodniej.

W naszej ofercie można znaleźć jeszcze jeden zestaw nici w innej kolorystyce - Ariadna Metallic Sky

Producent:
ARIADNA
Nawój:
  • 150 m
  • 250 m

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij