Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Wykroje i DIY
Pracownia
Części
Promocje

Nóż krążkowy z dzieloną osłoną OLFA (45 mm)

OLFA RTY-2/NS
Cena brutto
79.99  Cena regularna 89.99 
79.99 zł
Dostępność: Wysyłka natychmiast
+
Dodaj do schowka  Porównaj 

 Zamów teraz i otrzymaj zamówienie już jutro!

Noż krążkowy OLFA 45 mm z dzieloną osłoną

Japoński nóż krążkowy z ostrzem o średnicy 45 mm. Doskonały sposób na precyzyjne, łatwe wycinanie elementów z papieru, tkanin, skóry czy folii. Bardzo popularny wśród osób szyjących patchwork, a także modelarzy i rękodzielników. Nóż z ostrzem 45 mm jest odpowiedni dla większości użytkowników, pozwoli na swobodne cięcie nawet do 8 warstw materiału wzdłuż linii prostej lub po łukach.

Nóż Olfa RTY-2/NS wykonany jest z tworzywa sztucznego, a jego rękojeść wykończono specjalną antypoślizgową gumą dla pewniejszego uchwytu. Warto w tym miejscu zauważyć, że nóż jest odpowiedni zarówno dla prawo- jak i leworęcznych. Jego charakterystyczną cechą jest dwuczęściowa osłona ostrza. Ostrze może być osłonięte z tylko na lewej połówce, tylko na prawej lub w całości gdy wysuniemy osłonę po obu stronach. Wymiana ostrza w tym nożu została bardzo uproszczona, wystarczy jedno kliknięcie by zwolnić ostrze.

Używając noży krążkowych należy korzystać z mat podkładowych. To konieczne ze względu na zabezpieczenie powierzchni blatu, a także przygotowanie odpowiednich warunków do pracy dla obrotowego ostrza. Cięcie bez maty doprowadzi w krótkim czasie do stępienia ostrza lub jego uszkodzenia.

Do noża stosuje się ostrza OLFA RB45.

Producent:
OLFA
Średnica ostrza:
45 mm
Typ ostrza:
  • Proste

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij