Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny do szycia
Maszyny przemysłowe
Hafciarki
Plotery
Akcesoria
Pracownia
Części
Promocje
Nowości

Nóż krążkowy z dzieloną osłoną OLFA (45 mm)

OLFA RTY-2/NS
Cena brutto
[Wycofany z oferty]
Dostępność: Brak

Twój adres e-mail zostanie dodany do specjalnej listy oczekujących na ten produkt. Gdy tylko znajdzie się on w magazynie, otrzymasz automatycznie informację o jego dostępności, a Twój adres e-mail zostanie usunięty z listy.

Dodaj do schowka  Porównaj 
 

Noż krążkowy OLFA 45 mm z dzieloną osłoną

Japoński nóż krążkowy z ostrzem o średnicy 45 mm. Doskonały sposób na precyzyjne, łatwe wycinanie elementów z papieru, tkanin, skóry czy folii. Bardzo popularny wśród osób szyjących patchwork, a także modelarzy i rękodzielników. Nóż z ostrzem 45 mm jest odpowiedni dla większości użytkowników, pozwoli na swobodne cięcie nawet do 8 warstw materiału wzdłuż linii prostej lub po łukach.

Nóż Olfa RTY-2/NS wykonany jest z tworzywa sztucznego, a jego rękojeść wykończono specjalną antypoślizgową gumą dla pewniejszego uchwytu. Warto w tym miejscu zauważyć, że nóż jest odpowiedni zarówno dla prawo- jak i leworęcznych. Jego charakterystyczną cechą jest dwuczęściowa osłona ostrza. Ostrze może być osłonięte z tylko na lewej połówce, tylko na prawej lub w całości gdy wysuniemy osłonę po obu stronach. Wymiana ostrza w tym nożu została bardzo uproszczona, wystarczy jedno kliknięcie by zwolnić ostrze.

Używając noży krążkowych należy korzystać z mat podkładowych. To konieczne ze względu na zabezpieczenie powierzchni blatu, a także przygotowanie odpowiednich warunków do pracy dla obrotowego ostrza. Cięcie bez maty doprowadzi w krótkim czasie do stępienia ostrza lub jego uszkodzenia.

Do noża stosuje się ostrza OLFA RB45.

Producent:
OLFA
Średnica ostrza:
45 mm
Typ ostrza:
  • Proste

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny?
Wypełnij krótki formularz

Wypełnij