Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zadzwoń do nas: Infolinia: 61 84 20 330
Maszyny
Hafciarki
Maszyny przemysłowe
Akcesoria
Prasowanie
Wyposażenie pracowni
Części zamienne
Okazje

Gwarancja i serwis

Gwarancja

Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta. Dokumentem uprawniającym do korzystania z bezpłatnej gwarancji jest prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna, dostarczona wraz z produktem oraz dowodem zakupu.

Czas obowiązywania gwarancji, dla poszczególnych urządzeń:

  • maszyny do szycia serii Juno by Janome - 3 lata gwarancji
  • maszyny do szycia, owerloki, coverlocki Janome - 5 lat gwarancji - za wyjątkiem modeli maszyn wymienionych w kolejnym punkcie
  • maszyny do szycia Janome 393, 415, 419S, 423S, HD1800, MC6700P - 6 lat gwarancji
  • hafciarki jednoigłowe Janome - 5 lat gwarancji
  • hafciarki wieloigłowe Janome MB4-S, MB-7 - 3 lata gwarancji
  • maszyny do szycia, owerloki, hafciarki marki ELNA - 5 lat gwarancji
  • hafciarki HAPPY, BROTHER - 1 rok gwarancji
  • maszyny przemysłowe i stacje parowe marki TEXI - w zależności od wersji: 1 lub 2 lata gwarancji
  • urządzenia prasowalnicze marki BATTISTELLA - 2 lata gwarancji (w przypadku zakupu "na paragon") lub 1 rok gwarancji (w przypadku zakupu "na fakturę")

Szczegółowe warunki gwarancji są opisane w kartach gwarancyjnych dostarczanych wraz z produktem. Klient ma prawo skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w serwisach wskazanych przez Gwaranta lub złożyć sprzedającemu reklamację z tytułu rękojmi (podstawa prawna - Kodeks Cywilny).

Serwis gwarancyjny maszyn Janome i Elna

Prowadzimy Autoryzowany Serwis Gwarancyjny dla maszyn marki Janome i Elna na terenie Polski. Dla Państwa wygody stworzyliśmy specjalny program serwisowy „door to door” (ang. od drzwi do drzwi), aby umożliwić łatwe skorzystanie z usług serwisu dla klientów, którzy mieszkają z dala od punktu serwisowego. Program serwisowy „door to door” sprawia, że dostarczenie maszyny do serwisu odbywa się bez wychodzenia z domu. Maszyna odbierana jest od Państwa przez kuriera, a następnie transportowana do serwisu, po wykonaniu naprawy jest w ten sam sposób zwracana.

W przypadku stwierdzenia wystąpienia usterki w okresie obowiązywania gwarancji, należy zgłosić ten fakt tel: 61 86 38 735 lub skorzystać z internetowego formularza zgłoszeniowego na stronie naszego serwisu www.SprawnaMaszyna.pl

Zalecamy zachowanie oryginalnego opakowania (kartonu ze styropianem), które pozwolą na bezpieczne spakowanie maszyny na czas transportu. Firma Maszynosfera nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia w transporcie spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem maszyny.

W przypadku, gdy stwierdzona usterka wynika z przyczyn zewnętrznych takich jak urazy mechaniczne zanieczyszczenia, zalania płynem, zjawiska atmosferyczne, niewłaściwe napięcie zasilające, niewłaściwa obsługa oraz używanie niezgodnie z przeznaczeniem, naprawa może zostać wykonana odpłatnie, zgodnie z cennik usług serwisowych.

Informacja serwisowa (gwarancyjna i pogwarancyjna):
tel: 61 86 38 735 (poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00), e-mail: serwis@sprawnamaszyna.pl
internetowy system zgłoszeń serwisowych: www.SprawnaMaszyna.pl

Nasz serwis

W naszym serwisie naprawiamy nie tylko urządzenia marki Janome i Elna, ale także innych marek.


Po naprawie wszystkie maszyny do szycia i owerloki przechodzą test serwisowy na 3 rodzajach materiałów (bawełnie, dzianinie i jeansie). Wszystko po to, abyśmy byli pewni, że maszyna jest w 100% sprawna i będzie Wam dobrze służyła przez następne lata. Hafciarki również przechodzą test serwisowy, dzięki któremu mamy pewność, że jakość haftu jest doskonała i maszyna może wrócić do dalszej pracy.


Szkolenie mechaników maszyn Janome

Jest nam bardzo miło Państwa poinformować, że mechanicy Pan Mariusz Chomik i Pan Zygmunt Nowak, którzy w naszej firmie serwisują maszyny do szycia, owerloki i hafciarki firmy Janome należą do elitarnej grupy mechaników, którzy przeszli bardzo szczegółowe szkolenie w zakresie naprawy i serwisu maszyn marki Janome. Szkolenie na terenie swoich fabryk zorganizowała firma Janome.

Po odbytym szkoleniu zostały wręczone certyfikaty. Tylko dwóch mechaników w całej europie może pochwalić się takimi certyfikatami więc bardzo cieszymy się, że to nasi pracownicy zakwalifikowali się na takie szkolenie.

Oddając maszynę do szycia, owerloka czy hafciarki Janome do naszego serwisu mogą być Państwo pewni, że trafia ona w ręce profesjonalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenia, aby efektownie serwisować maszyny marki Janome.

Poniżej kilka zdjęć z odbytego szkolenia.Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu.